Eesti klavessiiniduo esineb Soomes Kuopio rahvusvahelisel festivalil ({{commentsTotal}})

Klavessiiniduo Imbi Tarum ja Julia Ageyeva Hess
Klavessiiniduo Imbi Tarum ja Julia Ageyeva Hess

Eesti klavessiiniduo Imbi Tarum ja Julia Agejeva Hess annab kontserdi Soomes Kuopios Põhjamaade klahvpillimuusika festivalil.

Klavessinistid Imbi Tarum ja Julia Agejeva Hess astuvad üles duona Põhjamaade ajalooliste klahvpillide festivalil (Nordic Historical Keyboard Festival) Kuopios. 2012. aastal sündinud festival pühendab oma tähelepanu ajaloolistele pillidele, nagu klavikord, virginal ja klavessiin.

Eesti duo kontsert pealkirjaga "Now and Then – Time Travel with Two Harpischords“ leiab aset täna õhtul algusega kell 19 Kuopio muusikakeskuse kammersaalis.

Kavas on järgmised klavessiinile loonud heliloojad möödaniku kuulsaimate meistrite hulgast, nagu Johann Sebastian Bach (1685-1750), Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784), Johann Ludwig Krebs (1713-1780), François Couperin (1668-1733) ja meie kaasaeglane Rein Rannap. Rannap on võlutud klavessiini kõlast ning pühendanud Imbi Tarumile muusikat sellele instrumendile. Tarumi ja Agejeva duo jaoks kirjutas ta 2014. aastal esiettekandele toodud teose "Jäetud liivale“.

Tänavu viiendat korda toimuval Kuopio festivalil 28. maist kuni 10. juunini on kokku 19 kontserti 16 erinevas paigas. Peamiselt kõlab neil klavikordile kirjutatud muusika, 6.-10. juunil leiab aset ka klavikordil mängimise kursus. Nagu eelmiselgi aastal, on festivalil enim, mitmel kontserdil hõivatud nimekas ameeriklannast klahvpillimängija Dalyn Cook.

Imbi Tarum on praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning varajase muusika keskuse juhataja, ta algatas ka Eestis klavessiinimuusika festivali 1999. aastal ja on siiani selle kunstiline juht. Ta on tegutsenud veel Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti eesotsas. Alustanud pianistina, on Imbi Tarum just klavessinistina esinenud solistina ning mitmete mainekate kollektiivide ja ansamblitega paljudel maadel ja ka kuulsatel festivalidel. Ta mängis pikemat aega ansambli Hortus Musicus esimeses koosseisus.

Julia Agejeva Hess alustas muusikaga tegelemist Tallinnas Nõmme lastemuusikakoolis ja G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Seejärel õppis ja tegutses ta 1998-2011 USAs, sai seal magistri- ja doktorikraadi, siis töötas Moskvas. Lisaks varasematele preemiatele sai ta 2013. aastal II preemia ja eripreemia Paola Bernardi konkursil Itaalias Bolognas. Praegu on Julia tagasi Eestis ning siin väga aktiivselt üles astunud. Duos Imbi Tarumiga algasid esinemised 2013. aastal.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: