Narvas pannakse alus Eesti ja Venemaa uuele kultuurikoostööle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vene Föderatsiooni kultuuriministeeriumi aseminister Alla Jurjevna Manilova ja kultuuriministeeriumi asekantsler Anne-Ly Reimaa allkirjastavad kahe riigi kultuurikoostööprogrammi aastateks 2016- 2018. Allkirjastatakse täna, 3. juunil kell 15 Narva Linnavalitsuses.

Uue perioodi programm hõlmab Eesti ja Venemaa koostööd näiteks muusika, teatri, filmi ja rahvakultuuri valdkonnas, aga ka võimalusi kontaktideks mälu- ja õppeasutuste vahel.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri Anne-Ly Reimaa sõnul rikastab Eesti ja Venemaa kultuurikoostöö juba aastaid kumbagi poolt. "Meie eesmärk on arendada kultuurikoostööd ja dialoogi, mis parandaks teineteisemõistmist ja võimaldaks loomevaldkonda ja kultuuripärandit väärtustavate ettevõtmiste elluviimist. See on heaks sillaks Eesti-Vene suhetele ka laiemalt," lisas Reimaa.

Eesti ja Venemaa kultuuriministeeriumide praegu kehtiv koostööleping sõlmiti 1992. aasta mais Moskvas. Kehtiva lepingu alusel sõlmitav uus kultuurikoostööprogramm on juba üheksas.

Peatselt pärast koostööprogrammi allkirjastamist avavad aseminister Jurjevna Manilova ja asekantsler Reimaa Narva Geneva keskuses linna päevad ja V rahvusvahelise kunstifestivali Sõpruse Sild, millel osalevad Eesti ja Peterburi kunstimeistrid.

Eesti ja Venemaa senise kultuurikoostöö üks silmapaistvamaid näiteid on Tallinnas toimuv teatrifestival Kuldne Mask Eestis, samuti Jõhvi balletifestival ning Peterburis toimuv rahvusvaheline teatrifestival Balti Maja (Baltiiski Dom).

Eriline koht kahe riigi kultuurilises läbikäimises on Eesti poole esindajate sõnul Peterburi linnal: sealse Jaani kiriku juures tegutseb Eesti Kontserdi esindus ning pikk koostöötraditsioon on Eesti ja Peterburi muuseumidel. Lisaks tähistati möödunud aastal Venemaal Georg Otsa 95. sünniaastapäeva ja toimus Arvo Pärdi 80. aasta juubelile pühendatud festival Peegel Peeglis. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: