Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA Noore Kunstniku preemia pälvisid Kristina Õllek ja Sandra Kossorotova

TASE '16 Noorte kunstnike preemiad
TASE '16 Noorte kunstnike preemiad Autor/allikas: Eesti Kunstiakadeemia

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali ja näituse TASE ’16 avamisel, 2. juunil kuulutati välja tänavune Noore Kunstniku Preemia võitja, kelleks on fotograafia osakonna magistrant Kristina Õllek. Samas kuulutati esmakordselt välja Noore Tarbekunstniku Preemia laureaat, kelleks on moedisaini eriala magistrant Sandra Kossorotova.

"Kristina Õllek on kaasaegse visuaalkeelega ja intrigeeriv noor kunstnik. Mängides kahemõõtmeliste piltide ja kolmemõõtmeliste objektidega, jõulise materjalikäsitlusega ja mitmetasandiliste sisukihtidega, suudab ta luua vaatajat lummava keskkonna. Ta on suutnud allutada keerulise ruumi ja selle oma teoste kasuks mängima panna," seisab žürii põhjenduses.

Žürii koosseisu kuulusid Maria Arusoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juhataja), Ott Kikkas (ettevõtja, noore kunsti metseen), Karel Koplimets (kunstnik).

Žürii tõi esile ka Evelin Sauli loomingu.

Esimene Noore Tarbekunstniku Preemia anti Sandra Kossorotovale põhjendusega:

"Preemia võitja on oma töös erialadeülene nagu seda on ka tarbekunsti määratlus tegeledes küsimusega tarbimisest, ületarbimisest ning keskendub moeaktivismi praktikatele selle vastu, astudes nii edasi hästi tuntud keskkonnasõbralikkuse ja jätkusuutlikkuse teemadest. Kindlasti ei ole see töö keskne problemaatika niivõrd uus kuivõrd juba pikemalt püsivalt aktuaalne ja laureaadi töös värskelt ja teravalt esitatud. Žürii hindas autori teemapüstitust, esitatud küsimusi kui ka praktilist osa, mis toimis nii oma lihtsuses kui mitmekülgsuses, muutudes antud ruumides ka kohaspetsiifiliseks."

Žüriisse kuulusid emeriitprofessor Leo Rohlin (keraamik), Kateriin Rikken (klaasikunstnik), Kärt Ojavee (tekstiilidisainer, EKA sisearhitektuuri osakonna õppejõud, vanemteadur), Ott Kikkas (ettevõtja, noore kunsti metseen) ja Kai Lobjakas (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor):

Noore Kunstniku ja Tarbekunstniku Preemia laureaadid valiti nende lõpetajate seast, kes esinevad oma töödega TASE '16 peanäitusel Eesti Kunstiakadeemia Rauaniidi hoones 2.-18. juunini.

Auhindadele kandideerivad magistritaseme tudengid Vabade kunstide ning Disainiteaduskonnast. Preemiaid antakse välja Eesti Kunstiakadeemia SA-le laekunud toetustest, kummagi preemia suurus on 1500 Eurot.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: