Kultuuriportaal soovitab: "Helide maa" ETV2-s ({{commentsTotal}})

Helide maa
Helide maa

6. juunil kell 22.00 on ETV2 ekraanil dokumentaalfilm "Helide maa", mis räägib Keila vallast ning sellega ühel või teisel moel seotud olevatest kultuuritegelastest.

Keila vallast vändatud dokumentaalfilmis räägivad Keila valla ajaloost ja tegemistest Eesti tuntud kultuuritegelased, kes ühel või teisel moel on Keilaga seotud. Film jutustab Keila valla loo, kus on tähtsal kohal mõisad, muusika ja muusikud, rand ning kaunis männimets. Filmis astuvad üles Arvo Pärt, Neeme Kuningas, Andrei Dvorjaninov, Siim Kallas, Aarne Valmis, Hendrik Sal-Saller, Laine Randjärv ja mitmed teised avaliku elu tegelased.

"Film avab vaataja jaoks väikse Keila valla suure ajaloo ja näitab, kui läbipõimunud on see koht olnud muusikast," ütles filmi režissöör Elo Selirand. "Keila-Joa loss, Kõltsu mõis ja tulevane Arvo Pärdi keskus teevad Keilast taas selle koha, kuhu tulevad muusikud nii esinema kui ka inspiratsiooni koguma – täpselt nagu oli Benckendorffide ja Volkonskite ajal."

"Keila vald on andnud endast parima, et eestlased avastaksid selle endi jaoks jälle kui suurepärase puhkuse veetmise koha," lausus Keila vallavanem Jaan Alver. Keilas on saanud juba traditsiooniks erinevate muusikaürituste korraldamine ja kindlasti leiab siit igaüks oma maitsele midagi meelepärast. Spordihuvilistele on avatud Niitvälja golfikeskus ja mõnusat äraolemist pakub Laulasmaa spaa. Keila suur unistus on korda teha Kloogaranna rand, et sellest saaks taas üks Eesti ilusamaid randu – nii nagu see oli esimese vabariigi aegadel.

Filmi üks autoritest, Keila valla elanik Rein Lang ütles, et nõustus filmi tegema, kuna temas on ajalooline huvi Eesti põnevate paikade vastu ja film võimaldas tal läbi käia kõige erilisemad kohad oma koduvallas. "Usun, et tegelikult on paljudel Eestimaa valdadel sarnaselt huvitav ja mitmekülgne lugu jutustada. Kuskil on olemas Kunsti vald, aga ka Teatri vald – need on vaja lihtsalt päevavalgele tuua," märkis Lang. "Keila vald on Muusika vald. Film näitab seda briljantselt." Režissöör Elo Selirand, produtsent Karmo Kaasik ja stsenaristid Rein Lang, Kadri Kurm, Janek Mäggi. Tootis Estfilm.

Film "Helide maa" on ETV2 ekraanil 6. juunil kell 22.00

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: