Visuaalteatrifestivalist Treff kasvab välja uus festival ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teatrifestival Treff
Teatrifestival Treff Autor/allikas: Indrek Rammus

6. juunil lõppenud kümnendat Treff festivali külastas 4792 inimest - korraldajate otsusel oli tegemist viimase festivaliga Trefi nime all, tuleval aastal jätkab festival uue nime ja formaadiga.

Festivalil osales 25 lavastust 20 trupilt üle maailma, sealhulgas mitmed eesti teatrid. Lisaks toimus neli klubiõhtut, kolm vestlusringi artistidega ning näidati üht objektiteatrifilmi Iisraelist. Kõige enam külastajaid oli festivali avaetendusel "Ave Fenix", mida vaatas Toompea lossi ees ligi 700 inimest.

Treffi külastanud väliskülaliste sõnul oli tegemist väga mõnusa ja vahetu festivaliga, kus artistid said ka omavahel kohtuda – seda võimalust ei ole mitte igal festivalil. Inspireerivad kohtumised ja head emotsioonid päädisid festivali lõpupeol, kus andsid spontaanse ühiskontserdi festivalil esinenud muusik ja nukunäitleja Santiago Moreno Argentiinast, näitlejanna ja laulja Yael Rasooly Iisraelist ning kitarrist Omar Torrez Ameerika Ühendriikidest ning eesti muusikud Reigo Ahven, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben.

Festivali kunstiline juht Vahur Keller sõnas, et iga aastaga on Treff läinud järjest paremaks. "Paremat festivali kui see, mis äsja lõppes, on raske soovida," ütleb Keller. "Seepärast tõmbamegi selle aastaga Trefi-nimelisele festivalile joone alla – järgmisel aastal toimub festival juba uuel kujul," avaldas Keller. "Järgmisel aastal toimub meie eestvedamisel visuaalteatrifestival, mil on uus nimi, vorm ja toimumisaeg,“ kinnitab Vahur Keller. "Festival hakkab toimuma biennaalina," täiendab ta. Uue festivali täpsem info avalikustatakse 2017. aastal.

Tallinn Treff Festival on toimunud kümme korda alates 2007. aastast, neist kaheksal aastal on festivali kunstiline juht olnud Vahur Keller. Trefi kavasse on alati kuulunud visuaal- ja nukuteatrilavastused igas vanuses inimestele, tutvustamaks visuaalse teatri võimalusterohkust ja mitmekesisust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: