Suure-Jaani vallas peetakse Viljandimaa Lõõtspillipäev ({{commentsTotal}})

Lõõtspill
Lõõtspill Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

2. juulil toimuv lõõtspillipäev on kõigile teppo tüüpi lõõtspilli mängijatele ja muidu huvilistele suunatud muusikasündmus Pärna puhkekülas.

Viljandimaa Lõõtspilliklubi on loodud eesmärgiga populariseerida teppo tüüpi lõõtspilli mängu, olla kokkusaamis- ja koosmängukohaks kohalikele entusiastidele ning taaselustada piirkondlikku repertuaari. 38-liikmelise klubi tegevuste hulka kuulub ka kursuste korraldamine, aga Lõõtspillipäev on nende vaieldamatult populaarseim ettevõtmine – eelmistel aastatel on osalejate hulk küündinud 500 inimeseni.

Lõõtspillipäeval on võimalus teha pilliga nii esmatutvust kui ka arendada oma huvi edasi või lihtsalt lüüa tantsu, kuulata kontserte ning vestelda lõõtspillihulludega.

Viljandimaa lõõtspilliklubi kuulutab välja lõõtspillimeistrite konkursi, mille auhinnafondiks on 5000 eurot. Konkursi eesmärgiks on väärtustada Eesti lõõtspillivalmistamise kultuuri ning julgustada meistreid rohkem katsetama ning tegelema arendustööga, mis loodetavasti annab tulevikus veel paremaid pille, mis rõõmustaksid nii mängijaid kui kuulajaid.

Konkursil osalemise tingimused avaldatakse 2. juulil, Lõõtspillipäeva programmi raames.

Päev algab kell 11.00 ja tegemist jagub kuni hiliste õhtutundideni - vestlusringidest-kontsertidest kuni suure peoõhtuni lõõtspillimuusika saatel.

Lõõtspillipäeva tegevused:

· Õpitoad nii algajatele kui edasijõudnutele

· Lõõtspillimängijate kontserdid: Kert Krüsban, Richard Ott Leitham, Mart Kirotar, Rasmus Kadaja vs Harri Lindmets, Endel Koppel, Duo Janne Suits/Kristi Kool

· Vaba lava

· Stiilsema külapillimehe valimine

· Peoõhtu Oravapoistega

Oma lõõtsaga on osalemine tasuta.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: