Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Kunstiakadeemia saab uue õpikeskkonna loomiseks üle 16 miljoni euro toetust

Eesti Kunstiakadeemia uus maja aadressil Kotzebue 1
Eesti Kunstiakadeemia uus maja aadressil Kotzebue 1 Autor/allikas: Martin Siplane

Valitsus kinnitas 9. juunil ülikoolide ja teadusasutuste strateegilise arendamise plaani ASTRA, mille abil saab üle 16 miljoni eurose toetuse ka Eesti Kunstiakadeemia.

Valitsus kinnitas Eesti Kunstiakadeemia peahoone ehituseks saadava 15 miljoni eurose toetuse, mis moodustab 55% kogu ehitusprojekti maksumusest. "See lahendab ülikooli pikaajalise probleemi peahoonega," ütles Jürgen Ligi valitsuse pressikonverentsil. Rahastus tuleb ASTRA projekti esimesest osast, mis on ette nähtud investeeringuteks.

Uude õppehoonesse (Kotzebue 1/Põhja pst 7) koondatakse kõik akadeemia struktuuriüksused - renoveeritakse 1932. aastal tootmishooneteks ehitatud kompleks ning ehitatakse juurde uus hooneosa. Õppe- ja teadustegevuseks on hoones kolme erineva eesmärgiga ruumid: üldõpperuumid, ülekoolilised töökojad ja teaduskonnakesksed ruumid.

Teisest ASTRA projekti osast, mis keskendub teadustööle, sai Kunstiakadeemia 1,74 miljonit eurot, mille eest rajatakse kooli tasemel visuaal- ja ruumikultuuri erialasid ühendav õpi- ja loomekeskkond. Kompetentsikeskus hakkab teenindama nii üliõpilasi, teadlasi kui ühiskonda laiemalt. Keskus hakkab asuma samuti uues õppehoones aadressil Kotzebue 1/Põhja pst 7.

Kokku sai Eesti Kunstiakadeemia toetust 16,74 miljonit eurot, mille abiga kooli arendada ning ehitada üles uus peahoone. ASTRA projektist said suuri toetusi näiteks ka Tartu Ülikool (42,33 miljonit) ja Tallinna Tehnikaülikool (19,86 miljonit).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: