Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Loodi esimene Baltimaade loomeinimesi esindav agentuur

Lilian Marie Merila foto
Lilian Marie Merila foto

Juuni algusest alustas tegevust agentuur Agency Icon Creatives, mille eesmärgiks on vahendada professionaalsete ja tugeva potentsiaaliga loomeinimeste teenuseid ja loomingut nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Laiemaks põhituruks saab olema Põhja- ja Kesk-Euroopa.

Agentuur esindab hetkel fotograafe, kuid plaanis on jooksvalt ka uute valdkondade tegijate lisamine.

Baltimaades on kõrge potentsiaaliga loomingulisi talente, kellel kahjuks pole olnud võimalust pürgida väljaspoole oma kodumaad karjääri tegema. Sisenemise väga tugeva konkurentsiga Kesk-Euroopa "visuaalse maastiku mängurite" hulka on teinud raskeks aja, finantsi ja kontaktide puudumine. Paratamatult on aga just seal suuremad ideed, projektid, võimalused eneseteostuseks ja professionaalsuse avardamiseks ja rakendamiseks.

Loodud agentuur tegeleb igapäevaselt fotograafide turundamise ja nende talendi müümisega, andes fotograafile võimaluse keskenduda sellele, mida nad kõige paremini oskavad - loome.

Teenuse eesmärk on leida klientidele õige loomeinimene projekti teostamiseks, tagada valikute langetamiseks vajalik talendi loominguline materjal, olla teadlik ning kiire, vastamaks kõigile küsimustele, mis puudutavad fotograafi professionaalsust, portfooliot, võimalusi ja ajagraafikuid. Lisaks on eesmärk tagada kliendile autoriõiguste kasutusõigus.

Agentuur esindab selliseid oma ala professionaale nagu Herkki Merila, Maiken Staak, Sandra Palm ja Aleksandra Podburtnaja Eestist, Marla Singer Leedust, Maris Kiselovs Lätist.

"Välisturul on kindlasti kliente, kes oleksid huvitatud töötama meie proffide fotograafidega, aga kes pole kunagi neist kuulnud. Kui neist ka on kuuldud, siis on puudunud ehk usaldusväärsus. Agentuur kinnitab fotograafi taset, toestab seljatagust ja tagab kliendile kindluse eesmärgiks seatud tulemi saavutamise kohta. Meie missioon on võimaldada Eesti fotograafidel töötada ka laias maailmas ning saavutada konkurentsivõime Kesk-Euroopa profi-fotograafidega," kommenteerib uue agentuuri võimalusi Agency Icon Creatives'i tegevjuht Terje Kissa.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: