Arvustus. Jaanipäevaks tehkem sülti! ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vanaviisi
Vanaviisi Autor/allikas: FB

Uus plaat

Vanaviisi
"Laia ilma" (Ideetehas)

7/10

Jääb igavesti segaseks, miks süldile on muusika mõttes antud halvustav tähendus. Sült on ju hirmus maitsev asi, kui õigesti teha ja õigete manustega pruukida. Vähemalt välismaal on see ka meie rahvusroana kirja pandud. Nii et, kui on juba käes igasugu väljakujunenud suhtumiste murdmise aeg, nõudkem süldi kasutamist ainult heas tähenduses.

Süldibande on hea vokaalinstrumentaalkollektiiv, kõik. Kellele ei meeldi, imegu Schönbergi. Söögu idusid ka veel vahele.

Eluterved meesterahvad lükkavad selle plaadi küll mõnuga peale, kui juhtub olema vabam päev, ilusam ilm. Lasevad oma valkjad kõhud päikesele valla, taastavad loomulikul moel B-vitamiini taseme kehas. Hurraa ja jaanipäev. Mil, tundub, võiks sült olla täiesti sobilik, sest niikuinii sajab vihma ja on külm. Õlu, jah, aga süldikõrvast hakkab öö poole ihkama kah. Muhedat muusikat enesestmõistetavalt.

Mida sinane plaat otsast otsani pakub. Muhedalt õllene, klapib mahedamaks aiapeoks, kus naisterahvaste kainestav mõju kohal on ja alasti meeste tantsupeoks seetõttu ei lähe. Lõkkekene ja mahedapoolsed lauluviisid, mida isegi kaasa annab jorutada, sest sõnad on lihtsad ja jäävad kergelt meelde. Kunagi ühes kõrtsis olid regulaarsed lauluõhtud, laulikud laudadel ja jaurati lõbusasti. Olla päris hea müügiedendus olnud.

Vahepeal, kui plaat esimene kord läbi kuulatud, võib ju mõtteid vahetada, et mis siis kuulda võeti.

Ega muud, kui et kui ikka jala takti kaasa lööma võtab, ju siis on lõbusad lauluviisid. Võib teise laulu puhul, "Mõnus Villem", meenutada üht teist punti, kes kah sellest pubiketist laulu tegi, isegi aadress käis läbi. Tore üheksakümnendaid meenutada.

Järgmise, klassiõest lauldava, kellegi A. Ilvese sõnadele tehtud viisi puhul jällegi tahaks rääkida koleda anekdoodi. Võib ka naiste kuuldes, võib isegi plusspunkte saada: kui üle hulga aja kohatud klassiõde näeb välja sama nooruslik ja üleslöödud kui lõpupildil, pole järelikult mehele saanud. Pöhöhöhöö!

Arutada, mida tähendab väljend: tinapilvedes ekslevad linnud. Et kas maapealne kubiseb jahimeestest, kes muudkui haavleid väljastavad. Ei, see läheb natuke õelaks ja peenutsevaks jutuks. Maisem on arutada, kas samas laulus mainitud rõõmude allikas on sama, mis jaaniöine sõnajalaõis, köh.

Õnneks tuleb seepeale tore viis "Õllevaht", mis meenutab, et ei maksa unustada elu tõsiasju. Lükkab aga mõnusa piduse tunde sisse. Võibki plaadi uuesti peale panna, veel kord kuulata. Hea tunde annab ja mida sul veel suveõhtul vaja on. Vaata, et vead veel oma naise murule tantsima.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: