Värske Kumu direktor Kadi Polli: see on mulle erialaselt väga suur väljakutse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Oktoobrist Eesti kunstimuuseumi direktori kohale asuv Kadi Polli tunnistas "Vikerhommikule" antud intervjuus, et tegemist on tema jaoks veidi üllatusliku, kuid väga suure väljakutsega.

"Mulle see pakkumine oli ühtepidi väga üllatuslik, aga teistpidi väga suur usaldus ja vastutus," rääkis Polli. "Selles osas oli see endale erialaselt ikkagi väga suur väljakutse. Sealt ka see otsus, et ehk on midagi, mida mina suudan teha, mis aitaks Kumu edasi."

Praegu külastab muuseumi ligikaudu 100 000 inimest aastas, nende seas nii kohalikke kui ka turiste. Polli avaldas lootust, et kui teha aastas mitu erinevat näitust ning seda võimalikult hästi, siis on võimalik suurendada ka nende kohalike elanike arvu, kes mitu korda aastas tee kunstimuuseumisse ette võtavad.

Suuri muutusi värske direktor kohe ei plaani, kuid mõned, pea kümme aastat kestnud püsinäitused vajaksid tema hinnangul veidi värskendamist küll. Loomulikult ei kehti see kõigi püsiväljapanekute kohta.

Kadi Polli on töötanud Eesti kunstimuuseumis Kadrioru kunstimuuseumi direktorina, kust ta aastal 2013 lahkus seoses doktoriõpingutega Tartu ülikoolis, asudes ühtlasi Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudis tööle kunstiajaloo osakonna lektorina.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: