British Sea Power: inimesed võiksid kontserdile tulla jalgrataste ning Speedo ujumispükstega ({{commentsTotal}})

British Sea Power
British Sea Power Autor/allikas: Facebook

2. juulil toimub taas Kilingi-Nõmmel Schilling muusikafestival, mille üheks peaesinejaks on British Sea Power, kes kinnitas intervjuus, et viimati Eestis käies ujusid kõik inimesed meres alasti.

Paljude inimeste arvates on indie rock vana ja roostes žanr, mis on näinud paremaid päevi. Kas olete nõus ning mis on selle põhiliseks põhjuseks?

Ma olen nõus, kuid nii on juhtunud enamike asjadega tänaseks päevaks. Selline on lihtsalt praegune maailm koos sotsiaalmeediaga.

Samas ma arvan, et inimesed muusikamaailmas on täna professionaalsemad ning küündivad isegi äriinimeste tasemele, mis on ka üsna loogiline. Aga siis tuleb bänd nagu Pussy Riot, kes muudab kogu maastikku täielikult. Uskumatu.

Teie kõlapilti on võrreldud The Cure'i, Pixies'e ning Arcade Fire'ga. Kes on teie lemmikud, keda te kõige enam kuulate?

Nad on kõik head, aga neist kolmest on kõige lähedasem just Pixies. Mulle meeldib ka 1980. aastate Phil Colling ning suured kangelased on Joe Meek ja Geoff Goddard.

Kas te olete varem Eestis käinud? Mida te sellest esinemisest ootate?

Ma arvan, et me käisime kunagi. Oli väga palav ning inimesed ujusid meres alasti - ootaks sel korral sama!

Mis on veidraim koht, kust te esinenud olete?

Ilmselt sügav karstikoobas Lõuna-Inglismaal - samuti osalesime me ühes CERNi projektis, mis oli veider täiesti erilisel moel. Ma mäletan ka esinemist Hiina müüril kahekümnele segaduses inimesele, mis oli eriliselt meelelahutuslik ning imelik samal ajal.

British Sea Poweri viimane album oli lindistatud koos puhkpilliansambliga. Mis on teie plaan järgmiseks albumiks ning kas see on üldse tulemas?

Ma isegi ei ütleks, et eelmine plaat oli otseselt album - see oli pigem mingi vahepealne projekt, kus me taaselustasime vanad lood. Järgmine album saab olema üllatus ning pigem edasivaatav, mitte nostalgiline jama. 

Teie bändi nimest - kust tuli see idee ning kontekst?

Ma ei mäleta. Võimalik, et ma olin tol hetkel absindist purjus. See oli kõige naeruväärsem nimi alternatiivsele poppbändile, mille peale me suutsime tulla. Mulle siiani ei meeldi see väga. See on mõnes mõttes ilus, kuid samas ka segadusseajav, et meie nimes on "British". Seda saab lihtsasti vääriti mõista. Eriti arvestades Brexitit.

Tänases muusikamaailmas toimub palju uusi asju. Milline on neist kõige huvitavam suund?

Mulle meeldib grime. See on aus ja täis energiat, olles samas ka pisut totter ja ohtlik. Ma nägin Skeptat sõitmas Glastonbury laval jalgrattaga. See on asi, mida me oleme pikka aega teha tahtnud!

Ja viimaks - mida paluksite Eesti fännidel enda kontserdile kaasa võtta? Välgumihklid ballaadide ajaks? Palju energiat ringi kargamiseks?

Speedo ujumispükstest ja jalgratastest piisab. Loomad on ka oodatud. Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: