Eesti kultuur jõuab kultuuriministeeriumi toetusel nii USA-sse kui Indiasse ({{commentsTotal}})

Metsakõlakojad
Metsakõlakojad "Ruup", Birgit Õigus ja EKA sisearhitektuuri osakond Autor/allikas: Tõnu Tunnel / puuinfo.ee

2016. aasta teises pooles ja 2017. aasta alguses saavad Kultuuriministeeriumi toel teoks kümned Eesti kultuurisündmused välismaal. Kahest välistegevusele suunatud toetusprogrammist toetatakse 60 kultuuriprojekti ühtekokku 346 322 euroga.

"On rõõm tõdeda, et meie kultuurikollektiive ja artiste oodatakse esinema maailma eri paigus ning mitmed toredad ideed on alles küpsemas. Eesti kogub maailmas tuntust paljuski tänu kultuurile,“ sõnas Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik ning "Eesti kultuur maailmas" toetusprogrammi komisjoni esimees Reet Remmel.

Aasta lõpus suundub Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ringreisile Hiina, kus Neeme ja Kristjan Järvi juhatusel tuleb esitusele põhjamaade muusika. 2017.aasta alguses võtab oma ajaloo pikima ringreisi ette Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Kaspars Putninši juhatusel esineb sümfooniaorkester kolme erineva a cappella kavaga nii Kanadas kui ka Ameerika Ühendriikides, kus neli lõpukontserti antakse koos Sarasota sümfooniaorkestri ja dirigent Anu Taliga. Kontserttuurile suunduvad ka pärimusmuusika ansamblid Trad.Attack! ja Curly Strings ning samuti Eesti jazziansamblid ja Maarja Nuut.

Kolmandat aastat järjest toimub Soomes Espoos märtsikuus Eesti teatri nädal, kus seekord annavad etendusi Linnateater ning Endla teater. Ameerika Ühendriikides toimuval Firefly muusikafestivalil on esindatud aga Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri tudengite loodud nutikad puidust metsakõlakojad. Skulptor Kirke Kangro on kutsutud Riia Skulptuurikvadriennaali kaaskuraatoriks, kus esindatud on ka Eesti kunstnike Jaanus Samma, Terje Ojavere ning Johannes Säre installatsioonid.

Välis-Eesti sündmustest on mahukaim aastavahetusel Austraalias toimuvad Eesti päevad, kuhu sõidavad Eestist külla VAT Teater ja viiuldajate ansambel Võlukeeled ning solistid.

Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi "Eesti kultuur maailmas" 2016. aasta II taotlusvoorust sai toetust 51 projekti kogusummas 300 000 eurot. Kõikide "Eesti kultuur maailmas" toetusprogrammist toetust saanud projektidega on võimalik tutvuda siin. Toetusprogrammist "EL kultuuriprogrammis ja Loov Euroopa kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamine" toetati 9 projekti suurusjärgus 46 322 eurot. Nende toetuse saajatega on võimalik tutvuda siin.

Toetusprogrammide tingimused ja lisainformatsiooni leiab Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: