Viljandi kultuuriakadeemia võõrustab maailma tunnustatumaid jazzikoole ({{commentsTotal}})

Viljandi Kultuuriakadeemia
Viljandi Kultuuriakadeemia Autor/allikas: Tartu Ülikool

Rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku peaassambleel Ameerika Ühendriikides kinnitati, et 2018. aastal võõrustab maailma tunnustatumaid jazzikoole Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia.

Igal aastal kogunevad rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku (IASJ) liikmed, et arutleda jazzmuusika õpetamise üle, võtta vastu valdkonda puudutavaid otsuseid, luua kontakte, õppida ja musitseerida üheskoos. Tänavu kohtuti 26. juunist kuni 1. juulini Bostonis Berklee muusikakolledžis.

"Võrgustik on üks edukaimaid jazzmuusika hariduse edendajaid maailmas ja meil on suur au neid siin ülejärgmisel suvel vastu võtta. Oleme läbirääkimisi pidanud selleks juba mitu aastat,“ ütles TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektor Tuulike Kivestu.

Suurüritusi on kultuuriakadeemia korraldanud ka varem, sel kevadel oli Viljandis kolmandat korda pärimusmuusika kõrgkoolide võrgustiku Nordtrad aastakohumine, mida külastas 150 pärimusmuusika eriala tudengit ja 17 õppejõudu Põhja- ja Baltimaadest.

Rahvusvahelise jazzkoolide võrgustik IASJ loodi 1989. aastal. See on suurepärane platvorm õpilastele, õppejõududele ja kooli esindajatele ülemaailmsete sidemete tugevdamiseks ning ideede vahetamiseks. Võrgustikul on praegu liikmeid rohkem kui 80 koolist 40 erinevast riigist. Igal aastal korraldab IASJ kohtumist üks võrgustiku liige. Järgmise aasta kohtumine leiab aset Sienas Itaalias.

Sisseastumisavalduste järgi on muusika tänavu kultuuriakadeemia populaarseim õppekava, mis jaguneb omakorda neljaks erialaks: pärimusmuusika, rütmimuusika, helitehnoloogia ja koolimuusika. Erialade peale on kokku 32 kohta ja neile astumiseks esitati 117 avaldust.

Toimetaja: Mariliis PetersonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: