EKA tudengid uurivad Aegna saarel häbi ja meeleheidet ({{commentsTotal}})

{{1467973968000 | amCalendar}}
"Urban loneliness" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti III kursuse tudengid avasid 8. juulil Aegna saarel lõpunäituse "Urban loneliness".

Lotta Koov, Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski ja Kaur Virkebau on otsustanud üksi ning üheskoos uurida üksindust ja selle erinevaid väljendusvorme linnaruumis.

Urban loneliness on nähtus, kus vaatamata piiramatutele sotsiaalsetele võimalustele tunneb inimene end isoleeritult, üksildasena. Niisiis uurivad kunstiakadeemia 10 kunstikku oma lõpunäitusel üksildust ning selle väljendusvorme.

Näituse toimumiskohaks on valitud Tallinna kesklinna piirkonna alla kuuluv Aegna saar, mis sümboliseerib hästi ehte- ja sepakunstnike väljapaneku ideed, olles ka ise tsentrumisse kuuluv, ent siiski kõigest mõne elanikuga eraldunud paik. See on saar Eesti Vabariigi pealinnas, kuhu viib tasuta ühistransport – koht, kus teoreetiliselt on külastaja justkui elu tsentris, kuid praktiliselt on ta ära lõigatud ning üksinda iseendaga. Selline asukoht – nii füüsilises kui mentaalses mõttes- annab meile võimaluse tegeleda oma intiimseimate unistuste, soovide ja probleemidega. Olgu nendeks kasvõi häbi ja meeleheide.

"Urban loneliness" toimub endises sõdurite ühiskasarmus-sööklas ning on avatud 8.–22. juulini kell 11–18.

Näituse kohta leiab rohkem infot Facebooki ürituse lehelt.

Toimetaja: Anette SõnaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: