Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi pärismusmuusika festivali õpitoad keskenduvad naiste häälele

Õpituba
Õpituba Autor/allikas: Pressimaterjalid

Lisaks kontsertidele toimuvad XXIV Viljandi pärimusmuusika festivalil ka traditsiooniliselt mitmesugused õpitoad.

Kuna pärimusmuusika festivali üheks tunnuseks on ka lai valik õpitubasid, loob festival koostöös pärismusmuusika aidas tegutseva August Pulsti õpistuga hariva ja meelelahutusliku õppeprogrammi, mis kestab neli päeva.

Enne festivali toimub ka tänavu tavapärane festivalikursus, kus avatakse festivali temaatika sügavama nurga alt. Kuivõrd sel aastal on teemaks "Naiste hääl" ning festivalikursusel "Laulikud ja nende laulud", pühendutakse Eestis, ka Setomaal elanud vägevatele laulikutele, nende eludele ning lauludele. Kursust viivad läbi Janika Oras ja Andreas Kalkun.

Viljandi pärismusmuusika festivali jooksul toimuvad kursused sisaldavad festivali teemast tulenevaid õpitubasid ning, laulu-, tantsu- ja pillimängule, samuti lastele ja peredele suunatud õpitubasid.

"Naiste häält" käsitletakse nii muusika kui ka vestluste kaudu. Näiteks toimuvad õpitoad "Naine rahvajuttudes", "Armunud kui tuikesed: eksperimentaalne töötuba lindudest ja armastusest eesti rahvapärimuses", "Naised. Naistele. Naistest" ning "Noorte naiste laulud". Kõik neist üritavad analüüsida festivaliteemat mitmest vaatevinklist, samuti ei ole kursustele oodatud ainult naised.

Laulu-, tantsu- ja pillimängu õpitubades saavad külastajad ka ise kätt proovida ning kuulata kaugemalt saabunud külaliste kohalikust pärimuskultuurist. Inimesed saavad õppida mängima väikekannelt, parmupilli ja kitarri. Samuti tutvustavad Ljoba Jence Sloveenia naistelaulu ning Mare Mätas Kihnu tantse.

Tavapärasest õpitubade formaadist erineb Janika Orase ja Väikese Hellero läbiviidav "Kiigelaulud ja oma ilmaruumi loomine", mis toimub Kirisimäe kiige juures.

Lapsed ja pered saavad festivalil osa võtta ka laia valikuga mängutubadest. Need sobivad nii vastsündinutele kui ka suurematele lastele, kes saavad osaleda meisterdamistubades.

Pärimusmuusika aida väikeses saalis toimub ka laupäeval kaks lastele mõeldud kontserti, mida viib läbi Annika Mändmaa.

Festivalikursuse kohta leiab lisainfot siit.

Õpitubade programm on samuti leitav festivali kodulehelt.

XXIV Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.–31. juuli.

Toimetaja: Anette Sõna

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: