Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Metsosopran Annely Peebo annab Kärdla kirikus kontserdi

Annely Peebo
Annely Peebo Autor/allikas: PM/Scanpix

Laupäeval, 23. juulil kell 18 esineb Viini Volksoperi metsosopran Annely Peebo Kärdla kirikus kontserdiga "Minu muinaslugu muusikas", klaveril saadab pianist Christian Koch Austriast. Selveri korraldatava kontserdi piletitulu läheb Kärdla kiriku renoveerimiseks.

"Iga pala, mis sellel kontserdil kõlab, jutustab minu lugu – päriselt tõeks saanud muinaslugu muusikas. Teekonnal Viini Rahvusooperisse olen ka kibedaid pisaraid valanud, kuid kõlama on jäänud ikka helged noodid: endas jõu leidmine, armastuse ja laste tulek minu ellu ning muidugi rõõm muusikast," ütles Viljandimaa juurtega Viini Rahvusooperi metsosopran Annely Peebo oma Hiiumaa kontserdi kava tutvustades.

"Selveril on suur au tuua maailmalavadel hinnatud eesti metsosopran Annely Peebo Hiiumaa publiku ette. Kui Enn Kunila oli Annely Peeboga kontserdis kokku leppinud, sündis ka plaan annetada piletitulu Kärdla kiriku renoveerimiseks. Selveril on hea meel, et sellest kontserdist jääb annetusena midagi igaveseks Kärdla kirikusse," ütles AS Selveri juhatuse liige Kristi Lomp.

"Kärdla kiriku tähtsust nii pühakoja kui ka kontserdisaalina ei ole võimalik üle hinnata, seetõttu on kiriku renoveerimisse panustamine meile Hiiumaa kogukonna liikmetena nii võimalus kui ka vastutus. Annely Peebo kontserdi tulu on vaid üks osa vajaminevast summast, sest suuremahulisi renoveerimistöid on tarvis teha kogu kirikus, vundamendist kuni torni tipuni," ütles AS Selveri nõukogu liige, Hiiumaa sõprade seltsi esimees Enn Kunila.

Annely Peebo on alates 1997. aastast Viini Volksoperi solist, samal aastal debüteeris Annely ka Viini Riigiooperis. Annely Peebo on teinud koostööd paljude tunnustatud ooperimajadega ning laulnud pea kõiki olulisemaid metsosoprani rolle.

Christian Koch on Austrias sündinud ja Viinis elav vabakutseline dirigent, pianist ning hääletreener.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: