Arvustus. Steve Gunni helge hillitsetud psühhedeelia ({{commentsTotal}})

Steve Gunn & the Outliners
Steve Gunn & the Outliners Autor/allikas: Steve Gunn FB

Steve Gunn
"Eyes on the Lines"
(Matador)
8/10

Steve Gunn on Brooklynis baseeruv Ameerika kitarrist, kes on varem kuulunud Kurt Vile'i bändi The Violators. Gunn alustas salvestamist nii soolona kui ka kollaboraatorina (partnerite seas ka eelmainitud Vile) juba 2007. aastal, läbimurdeplaadiks sai "Way Out Weather" (2014). "Eyes on the Lines", kolmeteistkümnes Gunni albumitest, on kitarristi debüüt plaadifirmale Matador. 

Gunni muusikalised mõjutused varieeruvad La Monte Youngist ja india muusikast John Fahey ja Robbie Bashoni. Siit lähtuvalt on ka Gunn teinud eri projekte, nii kummituslikku veiderfolki kui ka sirgjoonelisemat laulja-laululooja materjali. "Eyes on the Lines" jätkab seda teist liini. See tähendab üsnagi helget folkrokilikku kitarripoppi, lugudel on üsna sundimatu kulg ja päikseline meeleolu. See tähendab, et "Eyes on the Lines" võib kuulamisel taanduda tapeediks, eriti kui albumi vältel hoitakse suhteliselt sarnast meeleolu. Steve Gunn oma saatebändiga suudab siinse suuna õnneks piisavalt palataablilt ja auga välja kanda. 

Kindlasti pakub kuulamisrõõmu ka muusika improvisatsiooniline külg. Tähelepanu püüdva soleerimise asemel on Gunni soolod mahedalt psühhedeelsed ja impressionistlikud. Esile tõstaks mõnevõrra kaeblikumat ja looklevamat soolot, millega lõppeb "Park Bench Smile", kus ka saatebänd eriti kummastavalt solistiga kaasa läheb. Alustades tempokalt sõitu avaloos "Ancient Jules" ja pärast folkrokiliku americana krestomaatia sundimatult läbi sõitmist osavalt aeglustades lõpuloos "Ark" on "Eyes on the Lines" sedasorti kitarripopi plaat, mida on väga mõnus kuulata ja milles on ka üksvahe improvisatsioonilist tunnetust.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: