Hobusepea galeriis avatakse "Suletud alad" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaili-Angela Konno
Kaili-Angela Konno Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kolmapäeval, 20.07.2016 kell 18.00 avatakse Hobusepea galeriis Kaili-Angela Konno isikunäitus "Suletud alad".

Näitus koosneb autori sõnul maalidest, fotodest ja galeriiruumi hõlmavast installatsioonist, mis kokku moodustavad mõttelise terviku. "Minu lähedalt ja kaugemalt hakkas ühel hetkel kaduma inimesi, keda lõplikku lahkumise tõttu ei saanud enam näha ega kuulda mujal, kui mõtetes, piltidel või unenägudes. Tekkisid alad, mis olid siinsamas, lähemal, kui võimalik, aga ligipääsmatud. See, et kadunud maailmu kogunes mõne aja jooksul mitmeid, tegi minus võimalikuks tunde, et kõik on kogu aeg üheaegselt olemas. Jagatud elud ja surmad kattusid, peegeldusid, vahetasid värvi, aga jäid lõpuni eraldatuks. Liblikatiiva sarnase sirmi taha moodustus omaette paik. Kättesaamatus teravdas taju ja muutis olemise usaldavaks. Ja lihtsaks. Hirm muidugi jäi," rääkis Konno näituse kohta.

Kaili-Angela Konno on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala 1999. aastal. Hetkel omandab ta magistrikraadi kunstihariduse erialal. Näitustel esineb alates 1997. aastast, käesolev on tema kaheteistkümnes isiknäitus. Eesti Rahvusringhäälingus ETV stuudiokunstnikuna tegutsevat Kaili-Angela Konnot on kahel korral tunnustatud ERR-i parima kunstniku preemiaga. Möödunud, 2015. aastal leidis äramärkimist tema töö Tallinna 5. Rahvusvahelisel Joonistustriennaalil "Must ja valge".

Näitus jääb avatuks 8. augustini 2016.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: