Harjumaa Keelpilliorkester osales edukalt rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil ({{commentsTotal}})

Harjumaa Keelpilliorkester
Harjumaa Keelpilliorkester Autor/allikas: Jean-Gabriel Pasquinet

Harjumaa Keelpilliorkester osales 9. kuni 17.juulini rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil Prantsusmaal.

Festivali kohaks oli Vienne provints. Sümfooniaorkestreid oli Hiinast, Hispaaniast ning kohal oli Prantsusmaa rahvuslik akordionistide orkester. Kokku andis HKO 6 suurepärast kontserti, mis lõppesid alati publiku püsti tõusmisega ning lisapaladega. 90 minutilistel kontsertidel esitati teoseid nii tuntud klassikutelt (J. Haydn, A. Vivaldi, P. Tšaikovski, ect) ,kui ka Eesti autoritelt ( Tõnu ja Tõnis Kõrvits, H. Eller, ect).

Harjumaa Keelpilliorkestrit juhatas Sirly Illak-Oluvere. Solistidena astusid üles Laura-Liisa Kümnik ja Anna Vähi.

Festivali lõppkontserdil esines ühendsümfooniaorkester, mis koosnes kõigist kollektiividest, kes osalesid festivalil. Eestit esindava teosena kõlas Sirly Illak-Oluvere juhatamisel Liina Kullerkupu muusika filmist "Supilinna salaselts".

HKO tegutseb juba alates 2003. aastast. Orkestri ettevalmistus – ja põhikoosseisus mängib sellel hooajal kokku 90 õpilast ja õpetajat Harjumaa 14-st muusika –ja kunstidekoolist. Dirigentideks Tekla Tappo ja Hando Põldmäe. Projektides on orkester teinud koostööd ka Riivo Jõgiga, Taavi Kulliga, Sirly Illak Oluverega ja Harry Illakuga. Orkester tegutseb projektipõhiselt, kogunedes regulaarselt neljal korral aastas harjutuslaagriteks ning vastavalt hooaja tegevuskavale lisaks ka ühepäevasteks harjutusteks. Orkestris saab kaasa mängida iga viiulit, tšellot või kontrabassi õppiv laps, kellel on selleks soovi. Kaasa mängivad ka juba muusikakooli lõpetanud vilistlased, kes orkestrimängust ikka rõõmu saavad ning noorematele osalejatele eeskujuks on. Eelnevate aastate jooksul on HKO andnud regulaarselt kontserte maakonna erinevates paikades ja sündmustel, osalenud üleriiklikus orkestrite liidu tegevuses, laulu ja tantsupidudel, rahvusvahelistel festivalidel Austrias, Rootsis, Ungaris, Poolas, Itaalias ja Eestis. Meeldivast koostööst ja entusiasmist maakonna keelpilliõpetajatega ongi HKO kasvanud hea tasemega maakondlikuks muusikakollektiiviks, mis osaleb aktiivselt maakondlikus, -üleriiklikus ja rahvusvahelises kultuurielus.

Sirly Illak-Oluvere (1981) on Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkestri, Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri ettevalmistusrühma ja Saue Muusikakooli väikest puhkpilliorkestrit dirigent ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri peadirigent.

2014. aastal tunnustas Eesti Kooriühing Sirly Illak-Oluveret „Aasta orkestridirigent 2013“ preemiaga.
Sirly Illak-Oluvere juhatamisel on Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli puhkpilliorkester saavutanud mitmetel puhkpilliorkestrite konkurssidel esimesi kohti (tähtsaim - “Europees Musiekfestival voor de jeugd Neerpelt” Belgia 2013, sümfooniliste puhkpilliorkestrite kategoorias I koht (summa cum laude)).
Lisaks konkurssreisidele on erinevate orkestritega kontsertesinemisi olnud Soomes, Norras, Belgias, Ungaris jm. Illak-Oluvere on teinud koostööd Eesti Kaitseväe Orkestriga, Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestriga, Harjumaa Sümfooniaorkestriga, Harjumaa Keelpilliorkestriga, jfpt-ga.
Harjumaa Keelpilliorkestriga suuremad projektid on olnud 2016 Prantsusmaa, Viennes toimunud Rahvusvaheline Sümfooniaorkestrite Festival ja 2015 Itaalia, Cremonas toimunud Rahvusvaheline Sümfooniaorkestrite Festival.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: