Orelikunstnik Ines Maidre esineb soolokontsertidega Saksamaal ja Norras ({{commentsTotal}})

Ines Maidre
Ines Maidre Autor/allikas: PRNPM/Scanpix

Kontsertorganist Ines Maidrel on neil päevil sooloesinemised Saksamaal ja Norras, augustikuu algul astus ta üles ka Eestis, Audru vallapäevadel.

17. augustil mängis Ines Maidre soolokava 26. Potsdami rahvusvahelisel orelisuvel sealses Erlöserkirches, kus tänavuses programmis esinevad Saksa organistide kõrval ka kunstnikud Šveitsist, Tšehhist, Eestist, Norrast ja Iirimaalt. Kesksel kohal on helilooja Max Regeri (1873 – 1916) 100. mälestusaasta tähistamine. Selles kirikus toimuvad kontserdid 1964. aastal paigaldatud firma Karl Schuke orelil.

Ines Maidre Potsdami kontserdil oli ettekandel samuti Max Regeri muusikat, veel ka Johann Jacob Frobergeri, Samuel Wesley ja Antonio de Cabezóni teoseid.

Pühapäeval, 21. augustil astub Ines Maidre üles oma koduses Bergenis rahvusvahelise orelifestivali programmis Bergeni toomkirikus (katedraalis), kus ta on juba palju kordi esinenud. Siinses kavas kõlavad ka maailmaklassiku Wolfgang Amadeus Mozarti, saksa suurmeistri Max Regeri, prantsuse helilooja ja organisti Charles Tournemire'i ja Belgia läinud sajandi helilooja ning flaami muusika uurija Flor Peetersi loomingu kõrval koguni kolm Peeter Süda pala, „Ave Maria“, „Scherzino“ ja „Pastoraal“. Just Ines Maidre on teenekana meie klassiku Peeter Süda loomingu ikka ja jälle ka rahvusvahelise publiku ette toonud.

Bergeni festivalil toimub parimate orelikunstnike ettekandes tänavu juulis-augustis kokku 33 kontserti. Ines Maidre kontsert 21. augustil kannab selles reas numbrit 29. Ja kava teiste autorite palad nimetatuna: Mozartilt kõlab Adagio ja Rondo C-duur KV 617, siis Regeri „Ave Maria“ op. 63, „Scherzo“ op. 65 ja „Pastoraal“ op. 59, Tournemire'i „Fantaisie-Improvisation sur Ave Maris Stella“, Peeter Süda kolm pala ning Peetersi „Toccata, Fugue et Hymn Ave Maris Stella“ op. 28.

7. augustil Audru vallapäevade kirikukontserdil Audru Püha Risti kirikus esines Ines Maidre koos saksofonist Ivo Lillega.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: