Brüsseli Koomiksifestivalil esitletakse Priit Pärna näitust "Kilplased" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1472451436000 | amCalendar}}
Kilplased
Kilplased

Eesti Koomiksiselts ja erinevad kunstnikud osalevad 2.-4. septembril Brüsseli kesklinnas Brüsseli pargis toimuval, Euroopa suurimate sekka kuuluval koomiksifestivalil.

Brüsseli koomiksifestivali korraldatakse alates 2010. aastast ning seda külastab igal aastal üle 100 tuhande inimese. Festival pakub pika nädalalõpu jooksul tegevust nii noortele kui vanadele, nii asjaarmastajatele kui spetsialistidele. Kuningalossi ja Belgia parlamendi hoone vahel asuvasse Brüsseli parki üles seatud paviljonides on kohal kümned kirjastused, raamatu- ja koomiksipoed, koomiksimuuseumid, galeriid, kunstikoolid jt; toimuvad töötoad, ettekanded ja ümarlauavestlused ning kohal on sajad koomiksikunstnikud, kes publiku silme all joonistavad ning autogramme jagavad.

Koomiksifestivali kavas on ka öine vabaõhukino, suur õhupalliparaad ja Tintini koomiksiajakirjast tuttavate retroautode ja tegelaste ralli, lisaks on avatud hulk näitusi erinevates galeriides ja muuseumides, toimuvad erinevad etendused, kinoseansid, cosplay-show jpm. Festivali peakülaliseks on seekord omapärase koomiksikultuuriga Kanada Québeci provints, kuid külalisi on kohal veelgi kaugemalt, Lõuna-Koreast Kuubani.

Eesti Koomiksiselts osaleb festivalil teist korda, astudes taas üles festivali rahvusvahelises paviljonis EUNICi (Euroopa Liidu rahvuslike kultuuriinstituutide) alal. Kohal on kunstnikud Joonas Sildre, Elina Sildre, Stella Salumaa, Veiko Tammjärv, Ats Nukki ja Ivar Laus, samuti kunstiteadlane Mari Laaniste.

Esitletakse Priit Pärna näitust "Kilplased", mis koosneb 2015. aastal valminud illustratsioonidest Eno Raua samanimelise raamatu uustrükile. Korraldatakse joonistamismängude töötuba, osaletakse rahvusvahelise paviljoni kunstnike ühistööna valmiva hiigeljoonistuse loomises, kohtutakse Prantsuse keeleruumi juhtivate koomiksikirjastuste talendiotsijatega, jm. Joonas Sildre osaleb paneelvestlusel, kus arutletakse igapäevaelu kujutamise üle koomiksites, Mari Laaniste osaleb paneelvestlusel Euroopa koomiksitrendide teemal. Lisaks tutvustatakse festivalipublikule Eesti autorite koomikseid ja illustratsioone.

Eesti kunstnike osalemist festivalil toetab Kultuuriministeerium programmi "Eesti kultuur maailmas" raames.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: