Muusika septembrinumbris – Mihhail Gerts, Charles Dutoit ja muusikapäev ({{commentsTotal}})

Mihhail Gerts
Mihhail Gerts Autor/allikas: mihhailgerts.com

Muusika sügise alguse kaanepersoon on noor dirigent, Euroopas tegutsev Mihhail Gerts, kes oli hiljuti ka Birgitta festivali omaproduktsiooni muusikajuht. Gerts avab oma intervjuus väga huvitavalt dirigendi töö olemust ja psühholoogiat. Teda küsitles Berliinis elav muusikateadlane Anu Schaper.

Septembris saabuvad Eesti Kontserdi kutsel Eestisse kuulsad külalised – Londoni Royal Philharmonic Orchestra koos dirigent Charles Dutoit’ga. Milline dirigent on Charles Dutoit, saab lähemalt lugeda Toomas Velmeti artiklist.

Muusikas sisaldub ka tervet Eestit hõlmava muusikapäeva kava, kuhu jagub põnevaid esinejaid ning ootamatuid kohti muusika kõlamiseks.

Septembrikuu ajakirjas on ka ulatuslik portreelugu armastatud lauljast ning kauaaegsest G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli rütmimuusika lauluosakonna pedagoogist ja osakonna juhatajast Mare Väljatagast.

13. septembril annab Nokia kontserdimajas kontserdi Saksamaa 1920. – 1930. aastate šlaagrikunsti viljelev laulja Max Raabe. Max Raabet intervjueeris kontserdi eel Ia Remmel. Tõnu Virve mõtiskleb oma artiklis muusika rolli üle filmides.

Festivalisuvest tulevad kajastamisele Suure-Jaani ja Haapsalu vanamuusika festivalid, Pärnu muusikafestival ja Rapla kirikumuusika festival ning Viljandi folk. Elina Seegel võtab kokku Saaremaa muusikasuve, mis hõlmab Saaremaa ooperipäevi, Kuressaare Kammermuusika päevi Mustjala muusikafestivali ja Saaremaa Helisevaid Oreleid. Pikemalt peatutakse festivalil Juu Jääb, mis tähistas sel aastal oma 20. toimumisaastat. Tehtust räägib lähemalt festivali kunstiline juht Villu Veski.

Lisaks valik maailma ja Eesti muusikauudiseid ning rohkesti plaadiarvustusi.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: