Otseülekanne on lõppenud: Ellerhein laulis liinibussis ja bussijaamas ({{commentsTotal}})

Ellerhein
Ellerhein Autor/allikas: Ellerhein

1. oktoobril on rahvusvaheline muusikapäev, mis tähendab tasuta kontserte kõikjal üle Eesti. Igale poole kindlasti ei ole võimalik jõuda, aga pakume oma valiku üritustest, millele tasuks tähelepanu pöörata ja kandsime ühe neist ka üle: tütarlastekoor Ellerhein laulis Tallinnas nr 17 bussis, millega sõideti bussijaama, kus jätkati esinemist. Etteaste ilmub ERR kultuuriportaalis ka videona.

OTSE: Kell 11.00 - Tütarlastekoor Ellerhein Tallinna autobussijaamas

Kooriliikmed saabuvad bussijaama linnatranspordi bussis number 17, kus nad ka laulu üles võtavad. Dirigendiks on Ingrid Kõrvits.

 

Veel sündmusi:

Kell 14.30 - Eesti Televisiooni tütarlastekoor Kalev SPA ujulas

Dirigent Aarne Saluveeri juhatusel saab 1. oktoobril ka ujumise kõrvale muusikat kuulata - esineb Eesti Televisiooni tütarlastekoor.

Kell 14.30 - Aivar Sõerd Jaani kirikus

Kes sel ajal ujuma ei soovi minna, siis tasub minna hoopis Jaani kirikusse - eelkõige poliitikuna tuntud Aivar Sõerd näitab seal enda orelimänguoskusi.

Kell 15.00 - Tenor Mati Turi Kalma saunas Kalamajas

Ujulast võib kiiresti joosta ka sauna sooja, sest Kalma saunas astub üles tenor Mati Turi, keda saadab nii klaveril kui ka kitarril Hain Hõlpus.

Kell 15.30 - Tartu I muusikakooli sümfooniaorkester Eesti Rahva Muuseumis

Mis saaks olla parem, kui külastada avapäeval Eesti Rahva Muuseumi ning kogeda seal veel ka kontserti - kell 15.30 esineb Eesti Rahva Muuseumis Tartu I muusikakooli sümfooniaorkester Kaido Otsingu juhatusel.

Kell 17.00 - Viiuldaja Sigrid Kuulmann-Martini ja pianist Marko Martini kontsert Ruhnu kirikus

Arvatavasti ei toimu just kõige tihedamini Ruhnus mingeid kultuurisündmusi, kui välja arvata Eesti väikseim festivali Ruhnu Rahu - see ongi aga tore põhjus, miks võtta ette rännak Ruhnu, sest õhtul saab kirikus kuulata ka kontserti.

Kell 17:30 - Rahvamuusikakollektiiv RÜÜT Olümpia Olympic Casinos

Hasartmängud on muidugi üks eriliselt ebakultuurne tegevus, kuid seda enam juhtub ilmselt harva, et kokku saaksid rahvamuusika ning kasiino. Täiesti pöörane kooslus, mida on 1. oktoobril aga võimalik näha. Sissepääs alates 18. eluaastast.

Kell 18:00 - Upa-upa-ubinakõnõ Kihnu muuseumis

Muusikapäeva tiheda kava võtavad kokku Mari Kalkun, Tuulikki Bartosik ja Ramo Teder, kes esitavad Kihnu saarel valiku enda samanimelisel albumil kõlanud lugudest - vabalt võib kaasa võtta ka lapsed, sest suur osa materjalist ongi kirjutatud just lastele mõeldes.

 PS! Kui ei asu tol hetkel Eestis, siis kontserdid toimuvad tegelikult ka välismaal - Hando Nahkur astub üles New Yorgis, viiuldaja Mari-Liis Uibo Washingtonis, pianist Sten Heinoja ja sopran Mirjam Mesak Londonis ning Berliinis pianist Kärt Ruubel.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: