Anna-Liisa Bezrodny ja Siret Lust esinevad Sibeliuse festivalil Soomes   ({{commentsTotal}})

Anna-Liisa Bezrodny esinemas
Anna-Liisa Bezrodny esinemas Autor/allikas: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja kontrabassimängija Siret Lust esinevad alates 8. septembrist Jean Sibeliuse nime kandval kammermuusikafestivalil Soomes Loviisas.

Eesti muusikud astuvad Loviisas üles mitmes erinevas kammerkavas koos Soome ja teistegi maade nimekate interpreetidega. Pidusari kannab nimetust „Loviisa Sibeliuse päevad“ ja selle kunstiline juht on tuntud Soome tšellist Jan-Erik Gustafsson. Jean Sibelius veetis Loviisas mitmed aastad oma noorpõlvest.

Esimene kava kõlab täna pärastlõunal Loviisa raekojas, kontserdi nimeks „Pildid näituselt“. Siin on ettekandel Georg Philipp Telemanni „Gulliveri süit“, seejärel Béla Bartóki ja Jean-Marie Leclairi teosed viiuliduole ning Modest Mussorgski „Pildid näituselt“, mida mängib harmoonikal meilegi tuntud Mika Väyrynen. Viiuliduodega astuvad üles Anna-Liisa Bezrodny ja Linda Bärlund.

Teises kavas täna õhtul Loviisa Keskuses on kaastegev pianist Diana Ketler, siin on ettekandel ka Richard Wagneri „Siegfriedi idüll“ seatuna klaverisekstetile, kus kaasa teevad Anna-Liisa Bezrodny, Siret Lust, Jan-Erik Gustafsson, samuti Robert Schumanni Klaverikvintett Es-duur op. 44, kus viiuldajateks on Anna-Liisa Bezrodny ja Andrei Baranov.

Reedel, 9. septembril kõlab kolmas kava taas Loviisa Keskuses, siin on jälle kaastegev ka Mika Väyrynen. Anna-Liisa mängib duoansamblis Diana Ketleriga Jean Sibeliuse viiulipalu, esiettekandel on Paavo Korpijaakko teos keelpillikvintetile harmoonikaga, mis kannab pealkirja „Niin kauan minä tramppaan“, siin on ansamblis ka Anna-Liisa Bezrodny ja Siret Lust, Siret Lust mängib klaveri saatel kolm Giovanni Bottesini pala ning osaleb ka Franz Schuberti „Forellide“ kvinteti esitusel.

Laupäeva, 10. septembri pärastlõunal toimub kontsert ka Bonga lossis. Gioachino Rossini keelpillikvarteti nr. 6 „Torm“ esitusel osalevad nii Anna-Liisa kui Siret, Siret Lust mängib soome helilooja Teppo Auta-Aho „Kadentsi“ soolokontrabassile, Antonín Dvořáki „Bagatellide“ ettekandel mängib kaasa Anna-Liisa Bezrodny.

Anna-Liisa Bezrodny on praegusel hetkel rahvusvaheliselt tuntuim Eesti viiuldaja. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia Helsingis ning seejärel 2006. aastal kuldmedaliga Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Londonis. Londoni muusikaeluga on ta seotud ka praegu, sh Londoni Solomon Orchestraga, kus ta 17. septembril esineb taas Robert Schumanni Viiulikontserdi solistina. Ta on üles astunud paljudes maailma kuulsamates kontserdisaalides väga nimekate dirigentide käe all, saanud rea rahvusvahelisi preemiaid ja auhindu.

Siret Lust alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis viiuli erialal, peatselt läks ta üle kontrabassi erialale, lõpetades sellega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning edasi ka Londoni Guildhalli Muusika- ja Draamakooli. Ta on mänginud tuntud dirigentide käe all ka niisugustes orkestrites nagu Kuninglik Concertgebouw' orkester Amsterdamis, Londoni Sümfooniaorkester, Euroopa Liidu noorteorkester, Gustav Mahleri noorteorkester jt. Siret Lust elab ja tegutseb praegu Londonis.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: