Kumu kunstifilmide festival toimub taas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kumu kunstifilmide festival
Kumu kunstifilmide festival Autor/allikas: Facebook

29. septemberist kuni 2. oktoobrini toimub 2. Kumu kunstifilmide festival, mis on Eesti ainus filmi ning visuaalse kunsti suhetele keskenduv kultuurisündmus.

Festivali raames näidatakse Kumu auditooriumis nelja päeva jooksul nii dokumentaalseid, lavastuslikke kui ka eksperimentaalseid kunsti- ja kunstnikufilme, mille autorid on ühel või teisel viisil seotud visuaalkunstiga ning teevad selle suhte oma töödes nähtavaks. See võib tähendada nii keskendumist filmi pildikeelele ja selle nihestamist, kunstimaailma siseelu dokumenteerimist kui ka filmi- ja videokunstistrateegiate ühendamist.

Sel aastal planeerib festival juba läbimängitud formaatide ja teemaplokkide (nt fookus ühel autoril, arhiivil jne) kõrval tuua veelgi teadlikumalt ja otseselt sisse kunsti ja filmi suhted, tehes seda näitusekeskkonna ja ekraanipinna ümbervahetamisel.

Teiseks suuremaks uuenduseks on open call. Suve alguses kuulutas KuFF välja võimaluse saata oma videotöid eelkonkursile, mille alusel valis rahvusvaheline žürii teosed screening-programmi.

Kolmandaks festivali arenduseks on super 8 mm filmitegemise õpituba, mille viib läbi Ameerika päritolu kunstnik Christopher Gorski.

KuFF jätkab koostööd Oberhauseni lühifilmide festivaliga, Fundacja ARToniga ning toob publiku ette kaks Briti Nõukogu ja Film Londoni poolt kureeritud programmi “Moving Pictures: Artists’ Films from the Film London Jarman Award”.

Vaata festivali kava siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: