X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabal Laval esietenduvas lavastuses on vastamisi venelased ja eestlased

"Ma pigem tantsiksin sinuga" Autor/allikas: Vaba Lava

Laupäeval jõuab Vabale Lavale etendus "Ma pigem tantsiksin sinuga", mis uurib seda, kui hästi eestlased ja venelased Eestis teineteist tunnevad ja tunnetavad.

Esimesel oktoobril jõuab Vaba Lava teatrikeskuses lavale Oleg Soulimenko (Viin/ Moskva) "Ma pigem tantsiksin sinuga". Lavastuses näitlevad Mari-Liis Lill, Nikolai Bentsler, Gerli Rosenfeld, Anastassija Kurtšikova, Marina Gromova ja Uno Trumm.

Lavastus räägib erinevatest inimestest, kes elavad ühe katuse all, mille nimeks on "riik". See uurib talk show formaadi läbi, kui hästi tunneme neid samu inimesi, kellega koos elame. Kas me loeme nende mõtteid? Kas me teame seda meest või naist või hoopiski noort tüdrukut, kes istub meiega samas kohvikus ja joob teed? Või oleks õigem öelda selle joogi kohta "чай"? Kust kohast ta vaatab ilmateadet? Milliseid uudiseid jälgib? Kes on tema parimad sõbrad ja suurimad vaenlased? Kus käib ta pidutsemas, või eelistab ta selle asemel hoopiski kodus raamatut lugeda? Mis on ta salasoov? Tal peab olema soov…

Mis oleks, kui paluksime ta tantsule? Ta ütleb "jah"!

"Eri kogukondade vahel on suur lootus, et suudame teineteist mõista. Mina püüan järeldusele jõuda, kas see on võimalik ja kuidas meie arvamused teineteisest kujunevad. Integratsiooni ja kuuluvuse küsimus on jälle väga aktuaalne. Eesti on üsna huvitavas situatsioonis. 30 protsenti selle elanikest on venelased ning samastuvad pigem vene traditsioonide, kultuuri, keele ja ajalooga... Kuid nad ei taha Venemaal elada. Mida venelased Eestilt tahavad ja mida eestlased venelastelt tahavad, mis on ühine ning mis on nende huvide ja soovide osas erinev?" arutles lavastaja Oleg Soulimenko

Lavastuse dramaturg on Piret Jaaks, dramaturgiline abi Thomas Frank (Viin), videokunstnik Taavi "Miisu" Varm, lavastuskunstnik Liina Keevallik, helikunstnik DJ Aleksei Semenihhin ehk DJ Bandit, koreograafiline abi Jasmin Hoffer (Viin).

Produtsentide toolil istuvad R.A.A.A.M. ja Vaba Lava.

Vaata etenduse reklaamiklippi:

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: