"Piirilkõnnid" avab sakslanna ja prantslase pilku eestlaste ja venelaste suhetele ({{commentsTotal}})

Camille Laurelli stiilinäide
Camille Laurelli stiilinäide

27. septembril kell 17.00 esitlevad Narva kunstiresidentuuri kutsutud saksa ja prantsuse fotograaf oma esimesi töid projektist "Piirilkõnnid".

Goethe Instituut ja Prantsuse Instituut kutsusid Eestisse kaks erinevat fotokunstnikku läbi kaameraobjektiivi kujutama ühiskondlikke piire, mille sees me elame. Üks Saksamaalt, teine Prantsusmaalt – mõlemad saabusid siia, et jäädvustada Tallinnas ja Narvas Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaresidentuuri raames kahe linna elu kõrvalvaataja pilgu läbi. Oma fotodega analüüsivad nad mitte ainult füüsilisi, vaid ka nähtamatuid piire eestlaste ja venelaste vahel.

"Valisime kahe instituudi koostööprojekti üheks toimumiskohaks just Narva, sest see linn kujutab endast oma heitliku ajaloo tõttu suurepärast mängumaad kaasaegsele kunstiloomele," kommenteeris Prantsuse Instituudi direktriss Anne Chounet-Cambas.

Projekis osalev sakslanna Louisa Marie Summer on Rhode Island Kunstiakadeemia kaunite kunstide magistrikraadiga fotograaf, kes jutustab sotsiaalse sisuga visuaalseid lugusid. Ta elab New Yorgis ja Münchenis ja töötab kõikjal maailmas jäädvustades sotsiaalselt tõrjutud inimeste igapäevaelu.

Ta on esinenud nii üksik- kui grupinäitustega lisaks Euroopa riikidele ka Ameerikas, Venemaal, Lõuna-Koreas. Summeri töid on avaldatud tuntud ajakirjades nagu National Geographic, Süddeutsche Zeitung, Wall Street Journal, Rolling Stone ja Vogue.

Goethe Instituudi juhataja Eva Marquardt ütles, et Louisa Marie Summeri fotod meeldisid talle esimesest silmapilgust.

"Ta on juba küllalt palju ka ringi reisinud, sealhulgas Venemaal. Eestit ei ole ta veel külastanud, nii et usun, et ta suudab pakkuda väga värsket vaatenurka nii Narva kui ka Tallinna linnaelule.”

Kui saksa fotograaf usaldati eesti-vene integratsiooni pildistama just seetõttu, et ta saab seda teha puhta lehena, siis prantsuse fotograaf tunneb Eestit juba hästi.

Fotograaf Camille Laurelli on hetkel Tallinnas elav ja töötav prantsuse kunstnik. Ta kaitses kõige esimese kunstnikuna Prantsusmaal kunstiteaduste doktorikraadi Annecy Kõrgemas Kunstikoolis.

Laurelli on rajanud Prantsusmaal OUI kunstikeskuse ning kureerinud arvukalt näitusi nii Eestis kui Prantsusmaal. Lisaks õpetab ta külalisõppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.

Fotonäitus "Piirikõnnid" tuuakse publikuni ka Tallinnas, alates 19. oktoobrist näeb seda Tallinna Fotomuuseumis.

Louisa Marie Summeri stiilinäide. Lapsed Siberis.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: