Juku-Kalle Raid avaldas samuti Mart Kadastiku raamatu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juku-Kalle Raid
Juku-Kalle Raid Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Juku-Kalle Raidi juhitav kirjastus Ema & Isa esitleb täna Mart Kadastiku tekstidest koosnevat teost "Paradokside puntras", kuhu on koondatud omal ajal Jaak Kalju nime all avaldatud tekstid.

Oleme varem teatanud Mart Kadastiku raamatu "Nüüd ma siis kirjutan" ilmumisest, milles autor keskendub ajalehe Postimees ja ettevõtte Eesti Meedia ülesehitamisele. Raamatut esitletakse homme Tallinnas kohvikus Wabadus.

Juku-Kalle Raid teatas eile, et kuna Kadastik ei pööra Kadastik raamatus "Nüüd ma siis kirjutan" piisavalt tähelepanu oma tegevusele 1980. aastatel, annab ta artiklikogumiku välja ajaloolise tõe huvides.

"Teatavasti kirjutas Kadastik Jaak Kalju nime all vabu inimesi (Lagle Parek, Heiki Ahonen, Solženitsõn, Enn Tarto jpt) vaenavaid artikleid - nii ajalehes Edasi, kui ka Kodumaa. Et Kadastiku-taat avaldas just oma elulooraamatu ja ei pööra seal piisavalt tähelepanu oma kommunistlikele kangelastegudele, annan ajaloolise tõe huvides välja raamatu Jaak Kalju tekstidega. Et just Kadastik oli Jaak Kalju, imbus välja 1991. aastal Tartu KGB kontorist," kirjutas Raid pressiteates.

Raamatu "Paradokside puntras" esitlusel võtavad täna sõna Mart Nutt, Eerik-Niiles Kross, Indrek Tarand (otseühendus Brüsselist), Hardo Pajula, Toomas Kümmel ning Juku-Kalle Raid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: