Galerii: saksa-prantsuse kunstiresidentuuriprojekti "Piirilkõnnid" esimeste fotode esitlus Narvas ({{commentsTotal}})

27. septembril esitlesid tuntud saksa fotograaf Louisa Marie Summer ja prantsuse kontseptuaalne fotograaf Camille Laurelli Narvas oma esimesi fotosid projektist "Piirilkõnnid".

Fotograafid kutsuti just selleks projektiks EKA Narva kunstiresidentuuri endise Kreenholmi tekstiilitehase ruumides ning esitluse päevaks olid nad linna avastanud kaks nädalat. Fotograafid tutvusid Narva linnaelanikega ning külastasid ka teiselpool piiri asuvat Jaanilinna.

Goethe Instituudi ja Prantsuse Instituudi juhitud projekti eesmärk oli näidata Narvat prantslase ja sakslanna pilgu läbi ning uurida ühiskondlikke piire fotojäädvustustena.

Fotode esitlust Narvas avasid Saksa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christoph Eichhorn, Goethe Instituudi juhataja Eva Marquardt, Prantsuse Instituudi direktriss Anne Chounet-Cambas ning Narva abilinnapea Vjatseslav Konovalov.

Saksa fotograaf Louisa Marie Summer on Rhode Islandi Kunstiakadeemia kaunite kunstide magistrikraadiga fotograaf, kes jutustab sotsiaalse sisuga visuaalseid lugusid. Ta elab New Yorgis ja Münchenis ning töötab kõikjal maailmas jäädvustades sotsiaalselt tõrjutud inimeste igapäevaelu.

Ta on esinenud nii üksik- kui grupinäitustega lisaks Euroopa riikidele ka Ameerikas, Venemaal, Lõuna-Koreas. Summeri töid on avaldatud tuntud ajakirjades nagu National Geographic, Süddeutsche Zeitung, Wall Street Journal, Rolling Stone ja Vogue.

"Kaks nädalat fotoresidentuuri on fotograafi jaoks küllalt lühike aeg ja minu aeg Narvas nõudis väga intensiivset keskendumist. Jätkan oma tööd järgmises piirilinnas – Tallinnas ning residentuurist räägin juba lähemalt esimesel oktoobril fotomessil," kommenteeris Summer.

Humoorikas ja provokatiivne fotograaf Camille Laurelli on hetkel Tallinnas elav ja töötav prantsuse kunstnik. Ta kaitses kõige esimese kunstnikuna Prantsusmaal kunstiteaduste doktorikraadi Annecy Kõrgemas Kunstikoolis. Laurelli on rajanud Prantsusmaal OUI kunstikeskuse ning kureerinud arvukalt näitusi nii Eestis kui Prantsusmaal. Lisaks õpetab ta külalisõppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.

Laurelli avas oma fotode konteksti järgmiselt: "Fotograafia on minu jaoks mäng. Mulle meeldib kombata fotokunsti põhimõtete piire. Leidsin Narvast hulgaliselt huvitavaid postkaarte, millest inspireerituna lõin oma postkaartide seeria hoopis teistsugusest Narvast."

"Piirikõnnid" tuuakse 19. oktoobril Tallinna Fotomuuseumis ka pealinna publikuni.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: