"Kirjandusministeerium" jagas hooaja esimesed raamatusoovitused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirjandusminister Mart Juur andis uue hooaja alguseks neli värsket raamatusoovitust.

Vladislav Koržetsi luulekogu "Laulud või nii"

Mart Juur luges ette ühe luuletuse ning ütles: "See on Vladislav Koržetsi esimese ja - nagu ta ütles - ka viimase luulekogu "Laulud või nii" esimene luuletus. Kui keegi veel ei teadnud, et Vladislav Koržets lisaks sellele, et ta on kalamees, humorist, kirjanik, stsenarist ja kõrtsmik, ka suurepäraselt luuletab, siis nüüd võtke see fakt teatavaks."


Tarmo Tederi "Andruse elu ja õnn"

"Mis ühendab Andrus Ansipit, Andrus Veerpalu, Andrus Värnikut, Andrus Kivirähki ja paljusid teisi Andruseid? Eks ikka see, et suur osa nendest Andrustest leiavad äramärkimist Tarmo Tederi uues jutustuses pealkirjaga "Andruse elu ja õnn". See on žanrilt pajatus, mis räägib meile ühe lihtsameelse Kihnu kaluri eluloo aastatest 1956-2016," tutvustas Juur.

Joanne Fluke´i kriminaalromaanid

"Sellel suvel avastasin ühe väga võluva autori, ameeriklanna Joanne Fluke. Ta on kirjutanud 20 köidet teoseid, mille pealkirjas on sõna "mõrv" ja siis mingi maitsev kook või küpsis. Eesti keeles on neid ilmunud viis. Seal tegutseb üks detektiiv, naisterahvas, kes peab kohvikut, ametilt kondiiter, küpsetab kooke ja pirukaid ja saiu ning oma väikses kodulinnas, kusagil Ameerika külmas vööndis, avastab ta lakkamatult kuritegusid," selgitas Juur.

Richard Roht "Tsaari ohvitser"

"Richard Roht, autor, kes on võib-olla teenimatult tänapäeval unustatud. Tegelikult on Roht eesti kirjanduse klassik, üks Siuru juhtivaid jõude ja sel suvel Ilmamaa poolt välja antud raamat "Tsaari ohvitser" on väga põnev ja haruldane teos eesti kirjanduses. See räägib Richard Rohu kogemustest tsaariarmees," sõnas Juur.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Kirjandusministeerium"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: