Eesti viib "Kaka ja kevade" Turu rahvusvahelisele raamatumessile   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

30. septembrist 2. oktoobrini toimuva Turu rahvusvahelise raamatumessi külaline on eesti lastekirjanduse tõeline superstaar Andrus Kivirähk, kelle sulest on ilmunud nt väga menukas koeratüdruk Lotte. Turus esitleb Andrus Kivirähk raamatut "Kaka ja kevad", mille tõlkija Heli Laaksonen on Soomes vähemalt samavõrd populaarne kirjanik kui Kivirähk Eestis.

Kui Andrus Kivirähk on menukas laste seas, siis täiskasvanute seas võib Eesti Instituudi hinnangul staariks pidada Rein Rauda, kes on Turu publikule tuttav juba eelmisest aastast, kui ta tutvustas romaani "Rekonstruktsioon". Seekord esitleb ta raamatumessil oma spiooni- ja armastusromaani "Täiusliku lause surm". Mõlemad teosed on soome keelde tõlkinud Hannu Oittinen. Rein Rauda ja Hannu Oittineni usutleb kirjanik Sirpa Kähkönen.

Turu rahvusvaheline raamatumess on tuntud mitmekesise luuleprogrammi poolest. Eesti luulet ja lühiproosat pakub sel aastal Eesti Instituudi Soome esinduse tõlkekogumik "Nippernaati 2", mille kirjanikud Sveta Grigorjeva, Kaur Riismaa, Mart Kivastik ja Jüri Kolk ning peatoimetaja Sanna Immanen esinevad messil reedel, 30. septembril. Samuti on messil võimalik kuulata Triin Soometsa hiljuti soome keelde tõlgitud luulet kogumikust "Olemise õmblused". Koos Triin Soometsaga on laval tõlkijad Varja Arola ja Anniina Ljokkoi.

Lavaprogrammi täiendab Turu messikeskuse A-hallis avatud Eestiga seotud asutuste ühisosakond, kus saab kohtuda eesti kirjanike ja nende loomingu tõlkijatega, tutvuda Eestiga ning soetada eesti kirjandust.

Esimest korda on üles seatud luuleboks, kuhu külalised saavad messisagina eest peitu pugeda, et kõrvaklappidest eesti luulet kuulata. Luulet on linti lugenud Ilmar Taska, Triin Soomets, Kai Aareleid, Mudlum, Mart Meri, Varja Arola, Anniina Ljokkoi, Heidi Iivari, Katariina Suurpalo ja Hannu Oittinen.

Eesti-teemaline programm ja ühisosakond on valminud Eesti Instituudi Soome esinduse, Soome Eesti-Seltside Liidu, Tuglase Seltsi, Helsingi Eesti Suursaatkonna, Turu Tuglase Seltsi ja Edela-Soome Eesti-Keskuse koostöös.

Messi saab külastada 30. septembril ja 1. oktoobril kell 10–18 ning 2. oktoobril kell 10–17. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: