Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere teatri lavale jõuab lugu Thijl Ulenspiegelist

Rakvere Teatris esietendub Üllar Saaremäe lavastatud Thijl Ulenspiegel. Narrieeposeks tituleeritud lavastus on Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti üheteist 11. lennu diplomilavastus.

Thijl Ulenspiegel on müütiline keskaegne kuju, narr ja vembumees - ringihulkuv kangelane, kes seisab oma rahva õiguste eest ja ei pelga näidata rahvale ka selle enda rumalust, vahendas "Aktuaalne kaamera". Uuslavastuses annavad tegelastele näo Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu üliõpilased.

Lavastaja Üllar Saaremaa nentis, et neis noortes on veel endiselt olemas entusiasm, mis professionaalidel on tihti vähetähtis. "Selline õhinapõhisus on professionaalide puhul teisejärguline, ennekõike on tähtsad professionaalsus, käsitööoskused ja meisterlikkus."

Tänavuse lennu eripäraks on, et üheksateistkümnest diplomandist on seitsmel emakeeleks vene keel. Kahe keele, kultuuri ja temperamendi sulatusahi õpinguaastate vältel on kujundanud omanäolise näiteseltskonna ja rikastanud neist igaühte. Näitleja Märten Matsu tõdes, et kui Vene teater kutsuks teda tööle, siis ta ei saaks ilmselt hakkama. "Ma arvan, et ma saaksin vene keelega isegi hakkama, aga see nõuaks ikka väga pikka ja rasket tööd, aga ma oleks kindlasti nõus."

Ulenspiegel on tänavu Eesti teatrilaval neljandat korda - Olav Ehala muusika on tantsudeks vorminud Oleg Titov, lavastuse muusikajuhiks on Peeter Konovalov, kunstnikuks Kristi Leppik ja lavavõitluse kavandanud Hellar Bergman.

Sügishooajal rõõmustab Rakvere teater oma vaatajaid veel uuslavastustega Sulev Keeduselt, Erki Aulelt ja Ivo Eensalult

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: