Ruti Murusalu sai valmis dokumentaalfilmi Tallinna Balletikoolist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Rezissöör Ruti Murusalu on valmis saanud uue dokumentaalfilmi "Ühe unistuse maja", mis räägib loo Tallinna Balletikoolist, selle kasvandikest ja nende suurest unistusest.

"Ühe unistuse maja" on Ruti Murusalu neljas balletile pühendatud dokumentaalfilm. "Minu enda unistus oli ka kunagi saada tantsijaks. 11 aastat tantsisin ma balletti Võrus Kai Leete balletiringis, nii et mu enda kehas on balleti ilu ja valu kõik läbi tunnetatud," ütles režissöör Ruti Murusalu "Aktuaalsele kaamerale". "Kust see unistus tuleb, seda ma ei tea, aga sundida seda last edasi balletikooli minema ja tantsijaks saama, ei saa mitte keegi," tõdes Murusalu ja lisas, et kuskilt lapse sisemusest tuleb see soov ning see on nii suur, et kuigi ta teab, et see elukutse on väga raske ja väga üürike, teeb ta ikkagi kõik selleks, et olla laval ja tantsida.

Režissööri sõnul jutustab tema film eneseületusest, mille hind vaikimisi alla neelatakse. Ehkki balleti köögipoolele jääb palju valu ja kannatusi, ei näe me filmis kuigi palju pisaraid. "See kool kasvatab kõike mitte välja näitama, valu, terviserikkeid, sest isegi palavikuga minnakse tantsitakse ja kui kaamera pöörab inimese peale, kes hakkab nutma, siis pisarad kuivavad ära," selgitas filmi režissöör.

Oma varasemates filmides on Ruti Murusalu portreteerinud eesti balleti suurkujusid - kas tänastest kangelastest keegi sama kaugele jõuab, on vara öelda. Dokumentaalfilm "Ühe unistuse maja" jookseb alates 30. septembrist kinos Artis ning järgmisest nädalast Tartu Elektriteatris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: