Obinitsas tähistati rahvaluuleteadlase Paul Hagu juubelit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Setomaal Obinitsas peeti rahvaluuleteadlase, Tartu ülikooli emeriitdotsendi ja seto liikumise eestvedaja Paul Hagu suurt juubelikonverentsi ning esitleti raamatut "Pühendusteos Paul Hagule".

Paul Hagu üheks suuremaks teeneks on Seto kuningriigi päeva ellukutsumine. Ta sai ka nimelise sildi oma kooli, Meremäe kooli seinale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et see üks asi, mida kõik teavad, on Seto kuningriigi päeva kehtestamine. Teine on Seto rahvuseepose "Peko" väljaandmine, selle viimine inimeste teadvusesse ja üldse kogu setu kultuuri toomine niivõrd hästi nähtvale, et terve Eesti teab ja näeb Setomaad," rääkis Tartu ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule professor Ülo Valk.

"Ta on õudselt muhe ja õudselt lahe. Ma olen ise tema üliõpilane kunagi olnud ja tema on üks neid õppejõude olnud, kes on üliõpilastele loengut pidanud ka lauldes ja pannud üliõpilasi laulma, et regilaul elaks," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: