Mari-Liis Lill eestlaste ja venelaste suhetest: erinevused inimeste vahel on suuremad kui kogukondade vahel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vabale Lavale on jõudnud uus teatritükk "Ma pigem tantsiksin sinuga", mis uurib seda, kui hästi eestlased ja venelased Eestis teineteist tunnevad ja tunnetavad. Näitlejad Mari-Liis Lill ja Nikolai Bentsler avasid "Ringvaates" lavastuse tagamaid.

Näitleja Mari-Liis Lill ütles, et kui siiamaani on ta tutvunud selliste vene keelt kõnelevate inimestega, kes mõtlevad temaga väga sarnaselt, siis see projekt on teda tutvustanud ka nendele eestivenelastele, kes mõtlevad täpselt vastupidi.

"Võib-olla mingites küsimustes meil on isegi võimalik kõvasti tülli minna, tõusta püsti ja hakata karjuma. See on olnud huvitav kogemus," ütles ta ja lisas, et erinevused inimeste vahel on suuremad kui eri kogukondade vahel.

Nikolai Bentsler aga rääkis, et kui enne uut teatritükki ei tunnetanud ta oluliselt eestlaste ja venelaste vahelisi probleeme, siis lavastus kinnitas, et probleem on olemas.

Näitlejad tõid välja, et eestlaste ja venelaste põhimõttelised eriarvamused väljenduvad näiteks küsimuses, et kas valimised Venemaal on vabad või kumma riigi meedia valetab rohkem.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: