Kaido Ole: inimesed on oma teadmiste vangid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Üheksanda oktoobrini on Tallinna Kunstihoones avatud näitus "Vaikus. Pimedus", mis liigub mineviku ja tuleviku radadel, et mõista, kas minevikku saab kasutada ennustamise mudelina. "OPis" analüüsis kunstnik Kaido Ole seda, kuidas külastaja end näitusel hästi võiks tunda.

"Ma arvan, et me oleme suuresti oma teadmiste vangid. Mul on ka mingisugused ootused näituste suhtes. On kolm varianti: sa lähed kuhugi, et saada kinnitust oma seisukohtadele; sa lähed, et saada midagi uut teada ja vahetad selle, mida tead, parema teadmise vastu; näitus tõstab su vanast lahti, aga ei pane sind ka uude kohta maha ja sa jääd kuhugi hõljuma," seletas Ole ja lisas, et tema ootab näitustelt just seda kolmandat varianti.

Ole rääkis, et kõnealune näitus meeldis talle seepärast, et see justnimelt tõstis ta õhku.

"Kui me teame minevikku, kui me teame seda, mis oli eile, kas me siis teame, mis juhtub homme? Tegelikult ma küsiks hoopis seda, et kas me teame, mis juhtus eile. See teadmine on niivõrd pihustunud, individuaalne, millest moodustub kollektiivne. Ega mina ka ei tea, mis juhtus eile, isegi enda elu kohta täpselt. See praegune hetk, see korraks õhus olek on võib-olla kõige konkreetsem tunne ja see ongi vahva. Me ei saa sulgeda mingeid peatükke, ei eilset ega tänast ega homset. See, mis ajab enamust paanikasse - kuidas me saame üldse edasi liikuda, kui kõik on nii umbmäärane -, mulle tegelikult meeldib," arutles kunstnik näituse üle.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: