Võrus näeb võrusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Facebook

Vana-Võromaa kultuurikoja kunstigaleriis avati metallikunstnike liidu aastanäitus, kus on eksponeeritud enam kui poolsada tööd 27 kunstnikult, esindatud on nii ehte- kui ka sepakunst.

Hea tava kohaselt rändab ka Eesti metallikunstnike liit oma aastanäitustega mööda Eestit ja nii ollaksegi ringiga Võrus. "Ma arvan, et ainult Tallinnas või Tartu suuremates keskustes ei ole mõtet teha näitust, vaid pigem peaks viima ka regionaalselt laiali näituseid, et ka väljaspool pealinna näeksid inimesed Eesti ehtekunsti," rääkis näituse kuraator Kadi Kübarsepp "Aktuaalsele kaamerale".

Võrru tulemine on sedapuhku vastastikku kasumlik, sest just Võru linna nimest on inspireeritud ka aastanäituse pealkiri "Võrud". "Ehtekunstnikud tegelevad üldse põhilislet võrudega, on nad siis kaelavõrud, käevõrud, ka sõrmused on võrud," kirjeldas kuraator.

Pooled näitusel eksponeeritud tööd on tehtud just selle näituse tarbeks. Võrude kõrval saab näha ka Võrumaast inspireeritud töid nagu näiteks Jaan Pärna viis rinnaehet "Võrumaa metsad ja järved" või Riin Somelari rinnaehe "Tamula". Kasutatud materjalidest on jätkuvalt domineerimas hõbe. "Põhimaterjal on hõbe, aga kogu aeg tehakse veel nii-öelda katsetusi nagu näiteks teras, värv, puit, on kasutatud asjad," kirjeldas ehtekunstnik Mari Pärtelpoeg.

Vaheldust ehetele toovad aga Heigo Jelle rauast skulptuur ja bännerid tema sepistest. Selline tööde mitmekesisus ja varieerivus tõestab asjaosaliste sõnul, et metallikunstnike, keda tuleb pidevalt juurde, läheb hästi ning igal on oma koht. "Meid on väga palju, metallikunstnike. Meid on väga palju ja meid tuleb kogu aeg juurde ja ma arvan, et meil läheb hästi. Me mahume kõik ära," kiitis Pärtelpoeg.

Liidu aastanäitus "Võrud" jääb avatuks kuni 30. oktoobrini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: