Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ARSi majas näeb kahe noore Ameerika kunstniku töid

Tallinnas on avatud kahe noore Ameerika kunstniku ühine väljapanek, mis sündis koostöös New Yorgi galeriiga Art in General.

Näituse tõid Eestisse Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus koos New Yorgi legendaarse galeriiga Art in General, mis alates 1980. aastatest pakub stardiplatvormi alles alustavatele kunstnikele, vahendas "Aktuaalne kaamera". Sealt on tuule tiibadesse saanud näiteks Marina Abramović ja mitmed teised maailmanimed. Oktoobri lõpuni Tallinnas avatud näitusel räägivad oma loo David Kennedy Cutler ja Juntae TJ Hwang. Koostöö jätkub järgmisel aastal eesti kunstike näitusega New Yorgis.

Kunstnik David Kennedy Cutler tõdes, et tema näitus on metafoor välistele asjadele, millega me igapäevaselt kokku puutume ja sellele, kuidas digitaalkultuur on muutnud meid väga introvertseks. "See viis, kuidas ma fotot, skulptuuri ja teisi vahendeid kombineerin, väljendab seda, kuidas me ümbritsevat tajume - justkui läbi mingi meediumi või ekraani."

Juntae TJ Hwang kinnitas, et tema töö meediainstallatsioon, mis jutustab lõhe elukaarest. "Tahan rääkida identiteedi poliitikast, neist, kes ei kuulu kohta kus nad elavad, kui sa kuulud kahe riigi vahele, erinevatest diasporaa kogemustest."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: