Galerii: Vaal galeriis avati Jüri Arraku juubelinäitus "Võrse" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Arraku juubelinäitus "Võrse" avatakse teisipäeval, 11. oktoobril ning jääb avatuks ainult 16. oktoobrini. Ka väljapanek ise on napp ja koosneb vaid ühest maalist ja 15 graafikatõmmisest. Avamispäeval peetakse ka juubelikonverents, mille kandsime üle. Järele jääb video.

Kasin maht on kunstniku enda valik. Selle kaudu näeme meie ühe nimekaima omamüüdi looja peegeldust tema senisest elukaarest.

1978. aastal valminud maal "Võrse" on seni asunud ateljees ning seda on seni näinud vaid kunstniku lähikond. Miks on pildi saatus olnud just selline, jätab autor tõlgendusvabaks. Ent isikliku tähtpäeva kontekstis kristalliseerus just see teos talle märgilisena - "Võrse" kui elualge sümbol, tähenduslik maamärk.

Graafika eritõmmised on autori üllatus oma kunsti austajatele.

"Olen viimasel ajal tegelenud peamiselt värvidega, maalimisega," märgib Arrak. "Juubeliks tuli mõte täiendada oma senist must-valget graafikat värvipliiatsitega. Minu arvates teeb see pildi huvitavamaks. Mida teised arvavad, saab nüüd teada."

15 lehe hulgas on tema tuntud teoseid nagu "Koos lõviga", Lagendikul", "Mäng inimestega", "Mineviku varjud" jt. Kõik need meie kultuuri silmamälus olevad tööd on nüüd ainueksemplaris saanud värviväärinduse.

Näituse avamise päeval toimub galeriis ka konverents, kus Jüri Arraku loomingust lähtuvalt kõnelevad Jüri Engelbrecht, Mart Kalm, Mare Kõiva, Tõnu Viik, Tõnis Tatar ning Krista Aru.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: