Filmivestlus Vallo Toomlaga: esimene film kedagi rikkaks ei tee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

7. oktoobril jõudis kinodesse uus täispikk Eesti film "Teesklejad", mille režissöör on Vallo Toomla - värskes filmivestluses rääkis režissöör mõne sõnaga, kuidas tema esimene täispikk film sündis ning mil moel jõudis teos San Sebastiani filmifestivalile.

San Sebastiani filmifestival, kus film "Teesklejad" esilinastus, on Vallo Toomla sõnul üks vanimaid filmifestivale. "Sel aastal toimus festival 64. korda ning ta on ülioluline just hispaania keeleruumi jaoks," tõdes ta ja lisas, et tegu on A-kategooria festivaliga, mis ei ole küll ehk nii oluline kui Cannes või Veneetsia, kuid tal on oma tähtsus. "Minu teada ei ole ka ükski Eesti film sinna varem jõudnud."

Toomla selgitas, et tema film osales festivalil noorte filmitegijate võistlusprogrammis. "Seal osalevad kas debüütfilmid või siis noorte režissööride teised filmid," ütles režissöör ning tõdes, et kuigi ta käis ka ise festivalil kohal, siis ei olnud tal kahjuks aega teisi filme vaadata. "Lootsin, et avastan noori huvitavaid tegijaid ning oleks olnud huvitav näha, mida teevad noored režissöörid kõikjalt maailmast, aga tõesti ei jõudnud."

"Teesklejad" valmis kolme aasta jooksul ning režissöör kinnitas, et ta arvas, et valmimine võib kauem aega võtta. "Ma olen enne filme teinud ja kui sa teed ka lühifilme, siis protsess on laias laastus sama, aga võtab lihtsalt vähem aega - töö on aga sama, lihtsalt saab kiiremini otsa," kinnitas Toomla ja nentis, et täispika mängufilmi puhul on võimalik rohkem oma vigu laveerida.

Vallo Toomla oli kindel, et esimene mängufilm teda rikkaks ei tee. "Sealt edasi peaksin ma tegema päris suure hüppe Eestist kaugemale, kuigi samas kes teab, mis see rikkus täpselt tähendab, sest näiteks vaimne rikkus on veel suurem väärtus."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: