Euroopa filmitööstuses toimuvad kärped, plaanitud eelarvekasvu ei tule ({{commentsTotal}})

Foto: Heikki Leis

Euroopa Nõukogu plaanib kärpida filmitööstuse eelarvekasvu tuleval aastal 9,5 miljoni euro võrra. See tähendaks kärpeid ka Loov Euroopa ja MEDIA toetusprogrammis, mis on Eesti filmile elutähtsad.

Euroopa Nõukogu kärpeplaan tähendab seda, et MEDIA prorgammi eelarve tõuseb mitte 6,8 vaid 1,8 protsenti. MEDIA programmi eelarvetõus oli kavandatud seoses digimeedia pealetuleku ja ühtse digituru plaanidega. Mureliku kirja on koostanud juba Euroopa Filmiakadeemiasse kuuluvad režissöörid, oma avaldust plaanivad ka produtsendid.

Eesti Filmi Instituudi MEDIA programmi juhi Katre Kajamäe hinnangul võib halvimal juhul väheneda voorude üldeelarve. "Tegelikult on läbirääkimised alles alanud ja EDFA pöördumine oli olukorda ennetav pöördumine valitsuste poole mitte kärbetega kaasa minna," ütles Kajamäe ja rõhutas et alles räägitakse läbi. "Lõpuks leitakse ikka kompromiss ja jõutakse rahuldavate lahendusteni."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: