Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raoul Kurvitz korraldab Fahle galeriis välkseminari  

Raoul Kurvitz filmis
Raoul Kurvitz filmis "Iiveldus" Autor/allikas: facebook

14. oktoobril kell 19 toimub Fahle Galeriis Raoul Kurvitza projekti "Momentum“ raames välkseminar, kus esinevad oma erialade tippspetsialistid: fiskaal- ehk rahanduslikel teemadel raamatu "Majanduslik inimene ja poliitiline loom" autor Hardo Pajula, globaalpoliitilistel teemadel silmapaistev Eesti diplomaat Kalev Stoicescu, tunnetus-teoreetilise kontseptsiooni avab filsoof Margus Ott ning füüsika-alase kommentaari annab professor Siim Idnurm.

Raoul Kurvitz teeb seminari lõpetuseks lühikokkuvõtte oma projekti näituse "Momentum I“ teoste tagamaadest. Teosed on seminari algusest kuni 21. oktoobrini avalikuks vaatamiseks Fahle galeriis väljas. Näidatakse ka videodokumentatsiooni näituse avamisel toimunud performance´ist. Sügise jooksul lisanduvad episoodid "Momentum II“ ja "Momentum III“. Muuhulgas on kunstnik Raoul Kurvitz alates 2015. aastast TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi kunstialade dotsent, õpetades tulevastele arhitektidele ja ehitusinseneridele kunstiaineid.

Seminari lõppedes saab 14. oktoobril näha videosid ja jalutada koos kunstnikuga tema maalide eest läbi, küsida küsimusi ja saada selgitusi selle kohta, mis teda nende teoste loomise inspireeris ja millised olid emotsioonid ning tagamaad — seminarile lisanduv "artist talk" on samas ka "artist walk".

"Peaasjalikult ingliskeelses kultuuriruumis, tõenäoliselt Lääne maailmas valdavamalt, on juba vähemalt 10 aastat tõusva trendina mõiste "momentum" käibel pea kõigis valdkondades rakendatava metafoorina, mille abil on igati tõhus ja otstarbekohane kirjeldada kõikvõimalikke protsesse ja sündmusi globaalpoliitikast spordini, muu hulgas viiakse läbi ka Momentum-kunstibiennaale," rääkis Raoul Kurvitz ise. "Uurin selle mõiste varal erinevaid ilminguid tänase maailma rahvusvahelises poliitilises olukorras, sõjanduses, rahanduses, psühholoogias ja mujal, mulle iseomasel, nihkesseviidud kombel, ja esitan publikule vaatamiseks seeria uusi vastava mõiste kohaseid maale; episoodides II ja III lisanduvad kaks ulatuslikumat installatsiooniprojekti."

Samas imestas Raoul Kurvitz, et selline, elementaarse hariduse juurde kuuluv, Newtoni II seadusest lähtuv ning kogu maaailma vähemalt viimase kümnendi jooksul hullutav trendimõiste nagu "Momentum“ on meie kultuuriruumis siiamaani esindatud sedavõrd puudulikult, ning seega kutsubki kunstnik asjaolusid kommenteerima vastavate erialade tippspetsialiste; filosoof Margus Otilt on oodata provokatiivset, võimalik et ka murrangulist keelelist parandust senisesse vastavasse terminoloogilisse kontseptsiooni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: