Greta Varts jagas filmisoovitusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Greta Varts võttis täna "Terevisioonis" vaatluse alla kolm uut mängufilmi, mis lähiajal Eesti kinopubliku ette jõuavad.

"Teesklejad" režissöör Vallo Toomla

"Eesti filmil on olnud huvitav aasta, palju noori uusi tegijaid on tulnud. Vallo on Triin Ruumeti kursavend, aga need kaks filmi on väga erinevad. Seda ongi väga huvitav jälgida, kuidas noorte režissööride käekirjad hakkavad vormuma. Teesklejate puhul on tegemist natukene Polanskiliku suhtedraamaga, kus Priit Võigemasti ja Mirtel Pohla poolt mängitud paar läheb üksikusse mahajäetud majja aega veetma ja nad puutuvad kokku teise paariga ja algab mäng, mis on palju rohkem ohtlik nende suhtele ja ka inimestele. Loodusel on kogu aeg oma plaan ja ka see maja on täiesti omaette tegelane. Sümmeetriline Emil Urbeli tehtud modernistlik villa on nii kaameratöös kui ka loos hästi tähtsal kohal. Mingis mõttes on see film võib-olla irooniline allegooria, et seda ei maksa liiga otseselt võtta. Ta on oma sellise aeglase tempo ja mingisuguse distantsiga tegelikult mõeldudki olema irooniline kõrvaltvaatav pilt nendele rabelevatele suhteprobleemidele, aga ta lahkab neid üsna mitmekülgselt."

"Deepwater Horizoni katastroof" režissöör Peter Berg

"See katastroof ise on loomulikult väga tähtis sündmus, mida kajastada. Ta on filmina väga huvitav kombinatsioon väga hästi tehtud actionist ja lihtinimese elu dramatiseerimisest. Tavaliselt need tõsielul põhinevad lood jäävad kuidagi nõrgaks, aga siin on väga peenelt ja tundlikult lavastatud üks päev läbi ühe inimese, kes seda pealt nägi ja see on väga õnnestunult tehtud. Seal ei ole sellist odavat efektitsemist, vaid ta on tõesti kaasahaarav. Paar korda küll Ameerika lipp vilksab läbi, aga ta üldiselt ei tegele sellise eepilise efektitsemisega. Pigem tuleb kiita sellist lihtinimese juurde minevat action´it, mis siin väga hästi toimib. Ta loob sellise üldistuse."

"Julieta" režissöör Pedro Almodóvar

"Almodóvar hakkab ka vanaks jääma ja ta ongi oluliselt rahulikum ja mitte nii hüsteeriline, kui ta eelmised filmid on olnud. Tegeleb sellise väga lihtsa teemaga ema ja tütre suhtest. Ta on hästi ilus mälestuste dramatiseerimisest, lugu loo sees, lugu emast, kes räägib loo oma tütrest. Väga poeetiline, väga kaunis ja melodramaatiline nagu Almodóvari filmid ikka."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: