Moskva Helikon-Opera mängib Eestis "Tsaari mõrsjat" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti ooperipublik tunneb Moskva Helikon-Operat tänu Birgitta Festivalile ning Saaremaa ooperipäevadele. Suures lavadevahetuses esinevad Helikoni solistid Rahvusooperis toimuval galakontserdil ning mängivad Rimski-Korsakovi ooperit "Tsaari mõrsja".

Eestis vähe mängitud Rimski-Korsakovi "Tsaari mõrsja" maailmaesiettekanne toimus 1899ndal aastal Moskvas. Helikon-Opera kavas on "Tsaari mõrsja" olnud juba ligi 20 aastat. Bariton Aleksei Issajev kiitis "Aktuaalses kaameras" helilooja geniaalsust.

"Muusika on geniaalselt kirjutatud, iga aaria, iga leitmotiiv avab kangelase iseloomu, väljendab mingit emotsiooni. Usun, et Rimski-Korsakov pani sellesse ooperisse kogu hinge. See on geniaalne ooper."

"Tsaari mõrsjas" laulab peaosa metsosopran Lidia Svetozarova. Kogenud solistina tunneb ta aukartust meie ajaloolise teatrimaja ees.

"Mul on nende vanade teatrite ees kerge hirm, neis on oma energia. Alati mõtled, kuidas see maja ja lava su vastu võtavad. Käin enne etendust alati kogu lava läbi, et sellega veidi kohaneda," ütles ta.

Tõsielusündmustel põhinev lugu jutustab Ivan Julma kaunist kihlatust, julmast rivaalitsemisest, närtsivast armastusest ja mürgisest kadedusest.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: