Rein Veidemann avaldab luulekogu "Lausungid ja pausid" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kirjandusteadlane ja literaat Rein Veidemann debüteerib oma 70ndal sünnipäeval luulekoguga ning teeb ühtlasi kummarduse kogu Eesti luuleloole.

Rein Veidemanni värske luulekogu "Lausungid ja pausid" on komponeeritud 39 erinevatel eluetappidel sündinud tekstist ning kannab alapealkirja "Fuuga", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Autori sõnul pole tal ambitsiooni end luuletajaks nimetada, ehkki luule on saatnud teda kogu elu.

"Midagi ma kannan alati südames, hinges. Mingi pilt, mingi meeleolu, läbielamine, elu. See äkki kontsentreerub mingiks kujundiks ja siis ta tahab välja tulla ja siis ta otsib vormi," selgitas Veidemann.

Lõppeval nädalal jõudis professor Veidemann esitleda ka kogumikku "Sada hetke eesti luules", kuhu ta on valinud saja eesti poeedi teosed, mis kirjeldavad mõnd dramaatilist või igavikulist hetke nende elus.

"See järgib eesti kirjandusloos kaanonisse fikseeritud luuletajate loomingut, kuigi siin on ka palju üllatusi, erandeid ja unustatud luuletusi, unustatud autoreid, keda ma tahaksin jälle välja tuua," sõnas Veidemann.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: