Moskva ooperipublik nentis, et Estonia pole latti alla lasknud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Moskvas, Helikon ooperis lõpevad täna Rahvusooper Estonia külalisetendused. Moskvalastele näidati Gounod' "Fausti", Tubina "Kratti" ja korraldati galakontsert.

Kolmel õhtul väljamüüdud saal kinnitas, et moskvalastele oli see oodatud taaskohtumine Eesti ooperi ja balletiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reporter Neeme Raud märkis, et saalis lavastusi vaadetes oli tunda Moskva publiku äärmist soojust: pidevalt katkestati etendusi aplausidega ning publik näitas, et Eesti teater on Moksvas väga oodatud ja Eesti teatrikunsti hinnatakse väga.

Dokumentaalfilmide režissöör Olesja Fokina kinnitas, et oli etendusest vaimustuses. "Esiteks, selle läbivast mõttest ja siis sellest soojusest, mida Eesti artistid lausa evisid saali. Anded!"

Muusikakriitik Natalja Zimjanina ütles samuti, et lauljad puudutasid teda väga. "Mulle tundub, et nad nii pingutasid. Oh, see oli liigutav, sest kujutan ette, mida tähendab Moskvas esinemine."

"Estonia" solist Oliver Kuusik võttis asja kokku nii: "Me ei saa ju jääda teiseks ja kolmandaks, meie peame iga korda andma 100 protsenti enda maksimumist ja emotsioonid on võimsad. See on ikkagi teine asi kui koduteater."

Ooperikriitik Maria Babalova rõhutas, et Eesti teater, mille sarnast Moskvast ei leia, kannab endas euroopalikku vaimu.

"Ma ei saa küll öelda, et sellist võimsust, mida võib kohata Pariisis või Münchenis või Berliinis, kuid sel on kerge Euroopa aktsent, mida Moskvas just ei jätku," märkis Babalova.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: