Greta Vartsi uued filmisoovitused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Greta Varts jagas täna hommikul "Terevisioonis" taas kolm uut filmisoovitust.

"Õnn tuleb magades" režissöör Mart Kivastik

"Ta ei taotle väga palju, ei ole väga ambitsioonikas, ta on väga lihtne ja ei püüa olla keerulisem kui ta on. Kahe inimese eludest ta räägib, kes siis teineteist ühel hetkel leiavad. Ja tundub, et see teineteise leidmine võiks olla nende ainus päästerõngas. Üsna armetud, nukrad ja üksikud on need elud, mida filmis on meieni toodud. Kui huvitab selline lihtne suhetele ja isiksustele keskenduv film, siis miks mitte, aga kindlasti ei tasu sealt oodata filmikunsti mõttes väga ambitsioonikat teost."

"Täiuslikud võõrad" režissöör Paolo Genovese

"Itaallased toovad lihtinimesed kokku ühe laua taha ja asuvad vestlema. See film on pealtnäha väga lihtne - on seitse sõpra, kes saavad õhtusöögil kokku ja tuleb neil selline kelmikas mõte, et nad avaldavad kogu telefonikommunikatsiooni. Kui keegi saab sõnumi või midagi, siis ta peab teistele näitama ja harmooniliste paarikeste pealispinna all on palju saladusi ja palju mureteemasid. Pealtnäha on ausad, aga alt kääritab vale ja muu selline nende suhteid. Ta on selline magusvalus, seal on väga hästi kandev draama. Nendest kolmest on see kindlasti kõige tugevam film, algusest lõpuni kannab väga hästi ja need tegelased avanevad meile järk-järgult väga põneval viisil. Seda kindlasti ma väga soovitaks, teda ei ole väga kauaks enam kinos."

"Maggie plaan" režissöör Rebecca Miller

"Ameerika karakterid on sellised, kes ütlevad kõik otse välja ja püüavad olla hästi ausad. Film räägib sellest, kuidas ühel üksikul naisel on kogu aeg oma elu jaoks plaan. Ta tahab omada kontrolli kõikide elementide üle, mis tema elus on. Plaan on küll hea, aga ta unustab ära, et sinna kuuluvad ka teised inimesed ja neil võivad olla omad soovid ja tahted kaasa mängida. Väga-väga head näitlejad on siin. Teravmeelne, väga intelligente ja mõnus vaatamine."

 

 

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: