Jüri Arrak taaskohtus sünnipäeval oma vana maaliga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kuno Laaniste

Jüri Arraku 80. sünnipäeva puhul avati tema maalide ja kavandite järgi valminud vaipade väljapanek Pärnu uue kunsti muuseumis. Samuti oli kunstnikul oli võimalus taaskohtuda oma aastakümnete eest tollase Audru sovhoosi tellimusel valminud maaliga.

Maal "Ratsasõda" valmis Audru sovhoosi tellimusel 1978. aastal. Sovhoosi pole ammu enam, aga nii see kui teinegi Arraku maal on praegu Audru vallavalitsuse saali seinal, mis ongi endine sovhoosi kontor. Töid on hästi hoitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma maalisin seda Saulepis Panga rehekambris, tagakambris see oli väike ruum. See oli üldse ime, et seal teha sai seda, aga mul on hea meel seda näha uuesti, loomulikult. Mul on väga hea meel, et sovhoos on seda säilitanud läbi nende keeruliste materiaalsete aegade. See on nõukene ilus lause. Aga mul Tallinnas on mõned pildid läinud kaduma," rääkis sünnipäevalaps ise.

Uue kunsti muuseumi looja Mark Soosaar tõdeb, et on Arraku näitusi Pärnus korraldanud päris tihti ja nende arv kohe ei meenugi. Aga eriline eksponaat on kunagise parteimaja kõnepult. "Kõnepult, millest Jüri Arrak täna siin oma juubelikõnet pidas, on pärit siitsamast partei rajooni- ja linnakomitee hoonest. 1992. aastal, kui me juba päris vabad olime, siis ühel sügisõhtul maalis ta ära koos oma maagiliste märkide ja värkidega. Nii et õige mees ongi tema just siit kõnet pidama," ütles Soosaar.

Arraku tööd jäävad Pärnusse 27. novembrini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: