Vabal Laval näeb kavalat muinasjutu-Süüriat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Vaba Lava

29. oktoobril esietendub Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus Helen Rekkori ja Teatriühenduse Misanzen koostöös valminud koguperelavastus "Süüria rahvalood". Vaba Lava ootab uuslavastust vaatama kõiki alates 5. eluaastast.

Väljendid nagu "seitsme maa ja mere taga", "kord ennemuistsel ajal" ning "elasid kord" toovad pea igale iidsete lugude tarkust austavale inimesele silme ette põneva ja fantaasiarikka maailma. Läbi aegade on muinasjuttude ja rahvalugude peamine funktsioon olnud kanda edasi allegoorilist elamise juhendit, mille peamine võlu seisneb lugudes peituvais inimlikes moraalsetes väärtustes. Trupp eesti teatriloojaid on asunud detektiivitööle, et analüüsida Süüria rahvalugudes peituvaid tarkuseid ning tõdesid.

Lavastuse dramaturgia aluseks on raamat "Folktales from Syria", mis koondab endasse süüria poeedi Samir Tahhani poolt kogutud pärimuslugusid. “Süüria rahvalood” koosneb kümnest muinasjutust, mis on esitatud nii läbi varjuteatri, groteski, komöödia kui ka draama võtmestiku.

Lavastaja Helen Rekkor tõdes "Aktuaalses kaameras", et need lood räägivad peamiselt ikkagi sellest, et ära tee teisele halba. "Kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub, samamoodi kasee, et väikese relv on kavalus ja ühtlasi ka see, et vaim võidab võimu."

Lavastaja Helen Rekkor, dramaturg Liis Väljaots, kunstnik Maarja Pabunen, videokunstnik Kristin Pärn, heliloojad ja helikujundajad Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu, valguskunstnik Priidu Adlas. Mängivad Artur Linnus, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen ja Shannon Quinn.

Lavastus kuulub Vaba Lava 2016/2017. aasta kuraatoriprogrammi IN I OUT.

Kõik etendused 29., 30., 31.10 ja 6.11 kell 19. 7. 11 kell 12 ja 8.11 kell 15

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: