Teadusasutuste liitmisel ülikoolidega tõmmati pidurit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/ SCANPIX

Haridus- ja teadusministeerium tegeleb praegu nelja teadusasutuse ühendamisega. Eesti Keele Instituudi (EKI), Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) asjus võetakse aeg maha. Nii lepiti kokku riigikogu kultuurikomisjonis.

Praegu on ametlikult käimas nelja teadusasutuse liitmine: Tartu observatooriumi ja biokeskuse liitmine Tartu Ülikooliga, IT kolledži liitmine Tallinna Tehnikaülikooliga ja Lääne-Virumaa Rakenduskõrgkooli liitmine Tallinna Ülikooliga.

Eesti Keele Instituudi, Tervise Arengu Instituudi ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi liitmistega ülikoolide juurde ei kiirustata. See on ka haridus- ja teadusministeeriumi ja teaduste akadeemia ühine seisukoht.

"Kõik need ühinemised on iseloomult erinevad ja see tähendab ka seda, et tulebki hästi hoolikalt kaaluda, mida teha ja kas üldse teha. See ühine arusaamine oli, et läheme rahulikult edasi, ilma kiirustamata," kommenteeris haridusminister Maris Lauri "Aktuaalsele kaamerale".

"Nende nelja osas, kus on protsess nii kaugele jõudnud, peaks jätkama. Nende osas, kus on vaidlused, oleks praegu mõttekas aeg maha võtta ja vaadata, mis õppetunnid me saame praeguste asutuste liitmisel ja siis nende õppetundide alusel edasi liikuda," arvas teaduste akadeemia president Tarmo Soomere.

Maris Lauri kinnitas, et mingeid tähtaegu teadusasutuste liitmiseks pole seatud.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: